Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Výbavička

anonym, 06.05.2011 17:50

Aké číslo?

Ahojte dnes som kúpila,čiapočku 1ku,obvod hlavičky je 34-36,a ortopedicke nohavičky tiež jednotky nebude to bábu malé?

 • suselina
  06.05.2011, 19:13

  No, my sme kúpili pre našu slečinku čiapku 2-ku, poštolky sme nekupovali vôbec. čiapočku - myslím tu tenkú na spinkanie (narodila sa v zime, takže mala aj teplú na von), sme jej chceli dať na hlavičku hneď v ten deň, keď si nás tata doviezol z pôrodnice domov, ale akosi sme zistili, že nám je malá :idoh: ...no čo, snáď ju využijeme pre bračeka alebo sestričku :rofl: ale je tiež pravda, že naše "drobátko" malo miery 3650 gr a 51 cm...

 • anonym
  06.05.2011, 20:52

  Radsej vymen ciapocku za 2. Ked tak ju budes zahynat chvilku, ak vobec.my sme tiez od 2 isli tusim. Postolky su ti zbytocne, teraz sa bali nasiroko len ked na ultrazvuku klbikov sa im nieco nezda, takze nie automaticky, ako ked sme boli my male deti.kontrola je po 1mesiaci a to budes mat tie 1-tky malinke.

 • anonym
  07.05.2011, 08:55

  my sme začínali s jednotkou čapicou aj jednotkami poštolkami. takže je to individuálne :) závisi od velkosti bábatka :).

 • sandras
  07.05.2011, 17:06

  hm, ved to je také akurát bábo, okolo 3500g a 50cm ... a pre druhé využijete sotva, druhé deti zvyčajne byvaju rovnaké, alebo väčšie. Chlapci mavaju väčšinou väčšie hlavičky ako dievčatká.  Samozrejme, pokial sa nenarodia predčasne. Čiapočku na spanie? To  načo? Ved vovnútri nefúka ... Ja mam februárča, ale čiapku sme davali len navon, doma na spanie vôbec nie.

  Podla mne ta čiapka novoredeniatku bude dobrá, ale hlavička rastie tak rýchlo, že to tak na 2 týždne - mesiac a budete kupovať väčšiu. Neskor je dobre čiapky vždy skúšať, každe babo ma inak tvarovanú hlavičku a nedá sa to len podla obvodu.

  poštolky č. 1 su pre drobné deti a predčasniatka. Bežny novorodenec by mal začínať s č. 2. Ja som začala davať poštolky až ked sa deťom zahojil pupček (čo boli asi 2 týždne), dovtedy som ich balila len do  jednorazovky a bavlnených plienok (to sa tak skladá, ukažu ti v porodnici. Dceru som balila do 3 mes., syna do 4. mes aj ked nemali vyklbenie. Toto závisí od ortopedie a nemocnice, kde budeš rodiť, my sme boli na kontrolu v ZA a tu sa ešte stále balí do 2. kontroly v 3-4 mesiacoch.

    

    

   

+ -
Príspevkov: 4