Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Výbavička

anonym, 31.10.2009 21:06

Dilema-babo v zavinovačke vs. autosedačka

Milé mamičky,
poraďte prosím, tie, ktoré ste mali babatko v zime, som zástanca zavinovačiek, ale neviem si predstaviť, ako drobca v perinke uložím do autosedačky??? Dá sa to? Alebo si musím vybrať, buď autosedačka alebo perinka? Alebo existujú nejaké zvláštne perinky určené do autosedačky?

 • levicaiva
  31.10.2009, 21:20

  Da sa kupit aj zavinovacka do autosedacky. Ale myslim ze je zbytocna. Oblec dietatko normalne (nie hrubo ved v aute sa kuri, je klima...), prehod nejaku deku cez babo ked pojdes po ulici a hotovo. Alebo oblec do kombinezi a v autosedacke rozopni. Ja som to riesila takto.

 • sandras
  31.10.2009, 21:48

  ja som zavinovačku používala doma na krmenie a spinkanie (rychlozavinovačku) a na prechádzky do kočíka, ale do auta sme davali bábo v overalíku (dcerku až od 6 týždnov a syna skor,asi od 3 týždnov).

  Tiež je možnosť zavinovačky (fusaka) do autosedačky, skús pozrieť fusaky EMITEX - Emitex 3v1 je vhodný do autosedačky aj kočíka od 0 do 3 rokov a fakt využiješ, kedže budeš mať zimné bábo, teda aspon 2 zimy fusak potrebuje.

  Je tiež možnosť kúpiť takú vaničku, ktorý má certifikáciu pre používanie ako autosedačka, tam dáš normálne bábo aj so zavinovačkou (napr. Navetta). Ale mne sa to zdá zbytočné kupovať na 2 maximálne 3 mesiace, ved dlhšie bábo v zavinovačke nie je.

 • janalabaj
  01.11.2009, 10:39

  ahoj, ja som mala tzv. termooblecko, na to deku a hotovo. zdalo sa mi drahe a zbytocne kupovat speci fusak-deku do vajicka. alebo kombineza, to vyuzijes aj do kocika.

 • StanaP
  01.11.2009, 21:14  Ahoj,

  tak myslím si, že na výber nemáš :-( autosedačka je zákonom predpísaná a myslím, že to bábo prežije občas bez zavinovačky :-)
  jnepáči sa mi keď je dieťa zviazané :roll:

 • Evalinka
  01.11.2009, 21:44

  Keď som vychádzala z pôrodnice, bábo som mala zabalené v perinke, bola zima a nechcela som ho v aute vyberať a dávať do sedačky - jednak sa mi zdalo päťdňové bábo hrozne malinké na to, aby bolo bez perinky a jednak som sa bála, aby mu nebola zima. Tak som ho dala do sedačky aj s perinkou, hoci z bezpečnostného hľadiska asi nič moc. Celé sa mi to zdá nejaké nedoriešené. Neviem si ale predstaviť týždňové bábätko bez perinky v sedačke.

 • sandras
  01.11.2009, 22:11

  Evalinka, aj my sme presne takto išli z porodnice s druhým dieťaťom, nejako sme ho tam napasovali a provizorne zapli. A potom sme si dali s cestovaním prestávku, až kým trochu nedorástol do autosedačky (asi mesiac). Kedže teraz bývame v meste, nebol to problem, chodila som s kočíkom a s takým malinkým viac sedela doma.

  prei dcérke ešte neboli sedačky povinné a u nás ani bežné, tak som si ju viezla na rukách v zavinovačke. sedačku sme kupili ked mala 6 týždnov a boli sme vtedy v našej dedine jediní s vajíčkom.

 • andreadobos
  02.11.2009, 07:14

  ahoj pri prvom synovi sme nemali problém, nakoľko bol júnový a sedačky neboli zákonom dané, ale aj tak sme ju kúpili a hned v pôrodnici sme ho tam usadili a šup do auta a domov.
  Pri druhom synovi to nebolo iné. Narodil sa v decembri. Dopredu sme kúpili kočiar aj s autosedačkou, nakoľko bývam na dedine a potrebujem vela chodiť do mesta. My sme kúpili do autosedačky fusak stými dierami pre popruhy. Z pôrodnice sme si ho tiež zobrali usadeného pekne v sedačke a nakoľko mrzlo, zmestila sa nám tam aj deka, nemusela som sa báť, že by mu bola zima. A takto som to využívala pravideľne. Išla so do mesta usadila som ho všedačke s fusakom ( poprípade + deka )nasadila na kočiar a išli sme po lekároch, ked prišiel pre mňa manžel, sedačku sme odopli, dali do auta a išli domov. má to ešte jednu výhodu, nakoľko malinký sa vždy zobudí, keď ho prekladáme, takto spal v kuse.
  A zavinovačku sme vôbec nepoužívali, ani doma, ale to je na rozhodnutí rodiča. Ja si myslím, že je to zbytočné, ani v pôrodnici som ho nemala stále zabaleného a primár mi nič nevytkol.

 • vroni
  02.11.2009, 11:51

  Namiesto perinky daj bábo do sedačkového fusaku. Inak nikde na svete sa nezväzujú deti do perinky a nejaké svetvé mrznutie novorodeniat som nezaregistrovala. Nehovoriac o tom, že práve preto, že je malé bábo také malé a krehké, patrí do sedačky. Perinka proti nárazu nechráni.

 • janiska
  02.11.2009, 12:10

  ak sa bojíš, že sa mu tým pokriví chrbátik, tak myslím, že nie, aj keď aj ja som mala takúto obavu. Ale nič sa nestalo. Predpokladám, že v  aute netrávi tak veľa času. Inak, viem, že existujú aj také vaničky ako do kočíka špeciálne upravené na uchytenie v aute. A čo sa týka tepla, tak my sme kúpili fusak vhodný do autosedačky aj do kočíka, takže to bolo v pohode.

 • -BiBi-
  17.02.2010, 11:59

  Daj si babo do zavinovacky a daj dietatko aj so savinovackou do autosedacky. ja som to tak robievala...:)

 • Nataša22
  17.02.2010, 22:08

  my sme to riesili zimnym overalom. mame novembrovu dceru. ale su aj zavinovacky do sedacky. a isto by osm nevahala. pretoze vyberat medzizavinovackou a sedackou..... isto sedacka. ved ide o bezpecie a nie prakticnosti.

 • anonym
  23.04.2010, 21:03

  ahojte, no ja som tiež zástanca zavinovačiek, ale chcela by som aby bábo ležalo pekne, zohnala som si vaničku, kt. je schválená, dokupila systém, trio car kit a pekne dieťa môže do desať kg ležaž v perinke, či zavinovačke....

+ -
Príspevkov: 12