Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Výbavička

anonym, 30.10.2008 09:49

akné u detí?

ahojte mamičky, prosíme vás, mám taký, nechcem to nazývať problémom, ale moja ani nie šesť ročná dcérka má na nosíku aj čele vyrážky, ako puberťáčka?!!!???!!!!.  je fakt, že sa v týchto partiach dosť potí, ale je to v takomto veku v norme? čo jej mám na to dať? tie kozmetické prípravky pre dospievajúcu mládež hádam nie?!

 • anonym autor
  30.10.2008, 12:47

  Ahoj,
  ja by som nepoužívala žiadne prípravky a išla by som ku kožnej lekárke. Môj malý mal ekzém (ako 6-mesačný) a tiež som chvíľku doma "experimentovala" a keď sa mu to zhoršilo, musela som aj tak ísť ku kožnej. Mastičky, ktoré mi dala malému veľmi pomohli. Tak neexperimentuj a choď k lekárke. Dúfam, že všetko dobre dopadne a pomôže jej.

 • anonym autor
  30.10.2008, 20:58

  Ďakujem ti Luci za odpoveď. ja ani nič neskúšam. malá máva atopický ekzém a používame len vhodnú kozmetiku od doktorky, vyskytne sa jej pri oslabení organizmu, väčšinou na jar a jeseň pod kolenami a zhyboch lakťov, ale to na nose aj čele sú normálne vyrážky ako akné u pubišov. ja jej dávam len detský krém, nedráždime pokožku ani mydlami. len by ma zaujímalo, či to mávajú také malé deti, lebo v puberte je to zrejme spôsobené hormónmi, zvýšeným mastením pleti a pod, či aj u malej môžu toto robiť hormóny.

 • zuzu13
  10.12.2008, 17:45

  ahoj moja dcérka má tri roky a má to od malička....normálne sem tam príde, aby som jej ich vytlačila...Neviem ako to mám odstrániť, ani vyliečiť....:ups: :cry:

+ -
Príspevkov: 3