Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Výbavička

anonym, 25.08.2008 14:44

Babyšatka

Ahojte maminky.
O pár týždňov sa nám narodí bábätko a neviem sa rozhodnúť či kúpiť babyšatku.
Keby sa dieťatko narodilo napr. na jar, tak neváham - určite by som ho nosila aj vonku veľa. No takto na jeseň neviem či by mu nebolo zima a doma neviem či by som šatku využila.
Prosím vás, napíšte vaše skúsenosti, ktoré svoje detičky takto nosíte. ;-)

 • monči
  25.08.2008, 20:49

  ja som mala klokanku,tá sa dala využiť,až keď bol starší,ale využila som ju statočne.je pravda,že hlavne vonku,ale aj doma mi často pomohla,nebál sa vysávača,tak som mohla kľudne vysávať,či ísť vziať prádlo s práčky a spolu ho povešať.vyžadoval si moju prítomnosť a tak mi dosť pomohla.babyšatka má výhodu,že ju môžeš použiť od narodenia.a vraj to mamičky nosia aj v zime,ak idú na úrady vybavovať,dieťa dajú do šatky,na to kabát a ide sa ;-)

 • anonym autor
  22.09.2008, 15:48

  no my šatku máme nie od narodenia, ale keby som sa mala znovu rozhodovať tak by som sa pre ňu rozhodla hneď! rozhodne odporúčam, využiješ aj doma aj vonku. presne ako písala monči, dieťatko teplo oblečieš , šupneš do šatky a na seba hodíš širší kabát ;-) ;-) ;-)  niiiiiiiii krajšie hmm, vybavíš tak varenie, up ratovanie, nákupy úrady a to všetko k svojej spokojnosti. no a uvidíš aké bude spokojné bábo ;-) ;-) ;-) ;-)

 • anonym autor
  23.09.2008, 08:18

  tak ja som si kupila babyvak hned ako sa mala narodila a mohla by som spocitat na prstoch kolkokrat v nej bola-jednoducho tam nechcela byt!radsej sa nosila na rukach co bolo pre mna dost obmedzujuce. ale vacsine deti sa v satkach a vakoch paci.

 • anonym autor
  23.09.2008, 10:42

  Kúpila som si šatku, tak uvidím či sa tam bude bábätku páčiť.
  Pri synovi som mala babyvak, no bol tam len ked sme išli niekde na výlet, doma tam nechcel byť.

 • terezBA
  28.01.2016, 21:29

  Asi záleží, či ti má doma kto pomocť, ak napríklad bývaš blízko rodičov alebo svokrovcov, prípadne má manžel takú prácu, že ti vie doma viac pomocť tak možno nie, ale neviem koľko z nás má také šťastie a vačšinou teda je domácnosť na nás aj v začiatkoch takže ja využívam nosítko celkom často doma, do šatky som nešla, pripadala som si, že to nezvládnem uviazať a že toto mi bude asi vhodnejšie, takže keď potrebujem doma voľné ruky a malá nechce zrovna spinkat v lehátku tak sa nosíme :) Ja mám nosič Britax a možem doporučiť :)

+ -
Príspevkov: 5