Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Očkovanie-žltačka

Pediatrička sa nás pýtala či chceme synčeka dať zaočkovať proti žltačke myslím že A-čko-choroba špinavých ruk.Synček bude mať 2 roky.Mne sa to pozdáva,manžel je proti.Tým že si synček dáva stále ruky do úst napr.pri hre vonku,v materskom centre,napr.v tescu chytá špinavy vozík a nasledne chce napr.jesť rožok sa mi to zdá rozumné ho dať zaočkovať.Aký máte na to názor vy?

 • anonym
  23.10.2011, 08:57

  Ja sa chystám dať zaočkovať deti (aj seba), keďže by sme s deťmi neskôr, keď podrastú, radi cestovali aj ďalej, než do Chorvátska :B

 • anonym
  23.10.2011, 10:18

  Aj ja som da la zaockovat obidvoch este pred nastupom do skolky. U nas na Slovensku mozno nie je az ttak rozsirena, ale presne, ked chce clovek cestovat, aspon sa nemusi obavat. Ked si pozries niekde na nete mapu vyskytu zltacky vo svete, tak uz aj v Taliansku je jej ovela viac.

 • anonym
  23.10.2011, 13:22

  Ahoj, aj ja som malého dala pred pol rokom zaočkovať, v novembri nás čaká preočkovanie. Skús dať manželovi prečítať nejaký článok o nástrahách žltačky a možno ho to presvedčí. Žltačka sa často vyskytuje aj u nás, hlavne, na miestach s veľkým počtom neprispôsobivých občanov.

 • anonym
  23.10.2011, 16:40

  Ja som dala dcéru tiež zaočkovať, ale len jednou dávkou. Často čítam a aj počujem o "negatívach" očkovaní. Váhala som a nechala tomu voľný priebeh. Tak na druhú dávku som už nešla. Ale je to na každom z rodičov. ;-)  Nevýhodou dnešnej doby je to, že každý má iný názor a postoj. Za "oných" čias bolo vždy jasno. A napodiv, bolo dobre. :whistle:

 • anonym
  23.10.2011, 19:14

  Ja som proti A-cku deti ockovat nedala. Pravdepodobnost, ze chyti zltacku je mala, ako nezijete v  oblasti, kde ludia nedodrziavaju hygienicke navyky. Zltacka typu A je vyliecitelna, v sucasnosti sa uz ani nejaka drasticka dieta pri nej nedodrziava a ked zvazim pre a proti, tak mi z toho vychadza, ze B-cko ockovat dam, A-cko nie. Ak by sa vyskytla v skolke ci skole aj tak vas vsetkych, ktori chodite s tym dotycnym dietatom do triedy, preockuju.

+ -
Príspevkov: 5