Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Otázky pre mamičky

:D Ahojte, potrebujem poradiť:
1., kedy začať s nočníkom
2., mám 12 mes. dcérku a potrebujeme kúpiť topánky na zimu? je to potrebné alebo mali ste deti iba v kočíku?
3., od akého veku učiť deti jesť samé
4., dávate ročným deťom nejaké ryby, a keď tak aké?
5., môžem už dávať celé vajíčko, nielen žĺtko a koľko krát za týždeň?
6., hovädzie mäso, strukoviny, domáci tvaroh ???
7., používate vnútri prístroje proti hmyzu (elektrické, napr. RAID)
Ďakujem Vám za odpovede

 • sandras
  20.10.2011, 18:22

  1. Vtedy, ked bude na to dieťa pripravené - čo može byť kedykolvek od asi 18 mesiacov až do 2-3 rokov. Ja som začala okolo 2. narodenín.

  2. topánky ma mať dieťa vtedy, ked začne vstávať a chodiť. Ale ročnému babatku toto zimu postačia také "po dome", teda prvé topánočky so stabilnou pätou, okrúhlym predkom (aby malo miesto na pršteky). Topánky kupujeme ráno, vylučne s dieťaťom a skúšame tak, že dieťa postavíš (ak sa postaví, noha je "väčšia") a malo by mať v topánke asi 1cm miesto. V tomto veku deťom rastie nožička rýchlo, takže priebežne treba kontrolovať a kupovať väčšie. Deti zvyčajne nedaju najavo, že je topánka malá, radšej krčia pršteky a prídeš na to, až ked su otlaky. Mojim deťom noha rástla dosť rýchlo -  o číslo za cca. 3 mesiace. V roku som mala dieťa ešte v kočíku/na sánkach. V 2 rokoch už behalo.

  3. Jesť samé už možeš začať učiť. Najskor niečo, čo samé bude môcť vziať do ruky - kukuričné chrumky, kusok jablčka, kusok chlebíka. Postupne aj s lyžičkou, radšej hustejšie potraviny, my sme trenovali s jogurtom, presnidávkou asi od roka.

  4. Od roka može dieťa najskor sladkovodné ryby, neskor aj morské, ale treba sledovať alergie.

  5. Vajíčko už može - sleduj alergiu. A kolkokrát za týžden? No neviem, ale ja som davala tak 1-2x, synovi to moc nechutilo. Ale dostaval už veci s pridaním vajíčka - piškotovy kolačik, cestoviny, vajíčkové halušky.

  6. hovädzinu už može (to už aj pred rokom), strukoviny tiež ale vhodne upravené - ja som začínala šošovicou, tvaroh od roka tiež - ale ráta sa ako dvojnásobok mlieka (100g tvarohu je ako 2 deci mlieka)

  7.  chemiu nepoužívam, namiesto toho striekam vodu s rozmiečaným levandulovým a citronovým olejom, rozrobím do rozprašovača a ked ideme spať, postriekam izbu, prípadne aj na šaty - lacnejšie a učinné riešenie.

   

 • anonym
  20.10.2011, 19:28

  ahoj ja v podstate súhlasím s príspevkom predomnou až na tie topánky, náš mladší má teraz 14. mes. a určite mu topánky kúpim už on je dosť živý už teraz behá ako drak a určite ho neudržím iba v sánkach alebo v kočíku

 • sandras
  20.10.2011, 19:33

  ja som písala podla seba ... dcera v roku už chodila, ale zasa sa aj rada kočíkovala a nebol teda problem. Mala v roku take papučky a snehulky, aby jej bolo teplo v kočíku, ale moc na behanie neboli. A syn v roku ešte vôbec nechodil, začal až v 15 mes. (a to už bola jar):D

 • monči
  20.10.2011, 20:38

  sandra odpísala na všetko dosť vyčerpávajúco.je pravda,že ak dcérka nechodí,je zbytočné kupovať topánočky na zimu.v kočíku jej stačia ponožky.ak však už behá a chce chodiť po vonku,tak jej kúp presne podľa rád sandry.

 • verini
  21.10.2011, 12:53

  ja zareagujem len na niečo...nočník presne tak, skusiť to môžeš začať už aj teraz...staršiu ako som od roka začala dávať na nočník, kakala len tam, mladšia má 19 mes. a nočník nechce skoro ani vidieť, poprípade nie na to, na čo je určený...
  a čo sa týka topánočiek na zimu, ja by som topánočky na zimu kupila, aj ked sedí viac v kočíku, lebo sa ti môže stať, že budeš potrebovať dieťa vybrať von z kočíka a nemôžeš ho ani postaviť..ináč by stačili podla mna len papučky,,,ale radšej tie čižmičky...

 • anonym
  21.10.2011, 14:17

  Chcem zareagovať na názor, že topánočky je zbytočné kupovať. Dieťa má rok, teraz máme Október. Zimné topánky sa nosia približne do konca marca. To už bude mať drobček takmer rok a pol. Fakt si myslíte, že celú zimu má iba sedieť v kočíku a vonku sa ani neprebehnúť?

 • monči
  21.10.2011, 17:00  nie,ale ak nechodí,je zbytočné ich kupovať teraz a kúpiť,až ked začne chodiť.už len z dôvodu,že deťom,hlavne takýmto drobcom rastie noha veľmi rýchlo.a môže sa stať,že kúpi topánočky (kvalitné nestoja pár €),presedí ešte v kočíku tak 1-2 mesiace,nevyužije ich v podstate,potom začne behať a mamička kúpi opäť nové topánočky,pretože nôžka medzitým narástla.

  mladší je oktobrový,začal chodiť,ked mal cca 13-14 mesiacov,aj tak to boli neisté kroky,vonku sedel v kočíku a ked sme išli napr. k lekárke,mala som so sebou papučky.tam,ked chcel von,som mu ich obula a bolo vyriešené.až ked začal chodiť riadne a pýtal sa von z kočíka aj vonku,kúpili sme topánky.

 • sandras
  22.10.2011, 09:48  presne tak, závisí od toho, či už chodí (a ako dobre) ... moja dcerka bola júlová, behala od 11 mes, ale vonku po snehu a lade som sa ju bala pustiť, lebo ešte často padala. Navyše sa snehu bála :lol:  Mala take snehulky (už som písala), ale vela v nich nanechodila, boli to skor take "imidžovky".

  Syn bol februárový, takže v tú prvú zimu ešte nechodil a prve skutočné topánky dostal až na jar, dovtedy mal len papučky, alebo hrubé ponožky.

  Ak už normálne chodí a behá, možeš mu nejaké zimné boty kúpiť ... ale ak ešte nechodí, počkaj na čas, kým fakt začne a potom mu kupiš ... ved teraz je tovaru dosť a v strede zimy kupiš aj lacnejšie vo výpredaji.

 • anonym
  25.10.2011, 21:36

  k nočníku dcérka mala 8mesiacov keď sa 1krát vykakala a od 9mesiacov len do nočníka (do plienky jej to išlo ťažko) ale ma 21mesiacov a stále len kakať a ciká aj tam aj tam :D

  k topánkam: naša dcérka je narodená 3.januára a chodila po dome v ortopedickych papučkach ale pýtala sa vonku z kočíka-lepšie povedané nechcela tam vobec sedieť len behať. Na rýchlovku mala moje staré čo moja mama vyhrabala a zháňali sme po obchodoch, ale kedže bola zima bez snehu kúpili sme také teplejšie jarné a stačili. Od začiatku marca bolo dosť teplo aj na tenisky.
  Ale pre opačné garde. Kamarátkina dcerka má 13mesiacov teraz, chodí sama od roka, ale ako začala byť vonku zima nevystúpi z kočíka a aj ked ju vytiahne malá si sadne na zem a ani za svet behať...kupila jej len lacnejšie snehulky a uvidí čo urobi mala..

+ -
Príspevkov: 9