Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Nechce mlieko

Milé mamičky prosím poraďte, môj 17 mes. syn zo dňa na deň prestal piť mlieko (Nutrilon). Doteraz ho píjaval pred spaním a niekedy aj ráno keď si vypýtal. Je to veľký problém? S čím mu to nahradiť? Nedávam mu ešte klasické mlieko. Párkrát som mu skúšala robiť kašičky z kravského mlieka a moc mi ich nechcel zjesť. A nechce mi ani instantné kaše. Cez deň mu dávam jogurt (Pribináčik alebo tie od Nestlé). Ďakujem za radu

 • anonym
  08.10.2011, 20:03

  Ahoj, skús inú značku napríklad bebu. A keď to nezaberie tak to jednoducho akceptuj a mliečko mu nahraď syrom, jogurtami a podobne a postupne začni skúšať kravské mliečko k raňajkám prípadne krupičnú kašu, puding. Ja by som sa nestresovala niektoré deti jednoducho zo dňa na deň prestanú piť umelé mlieko, je to úplne normálne. Alebo sa poraď s lekárkou ako mu to najlepšie nahradiť.

 • anonym
  08.10.2011, 20:06

  Hlavne ho nenúť piť mlieko nasilu. Daj mu vyskúšať rôzne kravské mlieka - plnotučné, polotučné - od rôznych dodávateľov - teplé, studené atď. Niektoré možno sadne. Ak nie môžeš ho nahradiť mliečnymi polievkami, pudingom, jogurtom, syrom, tvarohom, bryndzou, maslom atď. Proste mliečnymi výrobkami.

 • jasula
  08.10.2011, 20:49

  Ahoj, nič si z toho nerob nám toto spravil starší syn keď mal asi 11.mes. UM pil asi od 4. mes. a zrazu zo dňa na deň ho nechcel skúšali sme všetko - iné mlieko(aj kravské), inú fľašu že ho oklameme nič nezabralo, tiež sme sa báli predsa bol ešte malinký ale lekár nám povedal nech ho nenútime a nahradíme to jogurtami tie jedol rád. Mlieko moc nechcel hádam aj do 2 rokov ostatné mliečne veci úplne zbožňuje keby som ho nechala žil by len na jogurtoch, teraz je to už v pohode a aj sám si vypýta pohár mlieka.

 • sandras
  08.10.2011, 21:09

  može to byť prechodné

  nenúť ho, možno ho bolí bruško, alebo mu ide nejaký zadny zubok a bolí ho v pusinke. Skontroluj to, alebo či nemá nejaké afty.

  ak by to pretrvávalo, skus pre začiatok kyslomliečne vyrobky z KM - najlepšie nejaký klasicky probiotický jogurt alebo jogurtove mlieko, nie pribináky a termixy, prípadne mliečne kašičky, mliečne polievky alebo aj kravske mlieko. V tomto veku by už mohol skúsiť, ak nie je alergik.

 • anonym
  08.10.2011, 21:44

  predtym, nez  zacnes davat malemu kravske mlieko, skus este nahradky - ryzove, alebo ovsene, popripade ich mierne dochut, ale mojej malej chutili aj take. nespomeniem si, kto ich vyraba,ale u nas su v potravinach v oddeleni s racio vyrobkami.

 • sandras
  08.10.2011, 21:45

  niektore mliečne nahrady maju aj v DM drogerii

  opatrne len so sojoým mliekom, soja je dosť silny alergen ... ale su deti, ktoré ju v pohode znašaju, treba vyskúšať

 • anonym
  08.10.2011, 22:18

  Nám malý takto odmietol mlieko, keď mal 11 mesiacov. Ja som mu totiž dala na flašku s vodičkou taký silikonový sosáčik so štyrmi dierkami a na flaši s mliekom mu zostal klasický jednodierkový cumel. Trvalo mi asi tak tri dni, kým som pochopila, že chce ten sosák aj na flašu s mliekom. Tri dni mi ráno vypil tak tri glgy a bolo dopité. Potom som mu dala na flašu s mliekom ten štvordierkový sosák a hurá sláva, apetít sa nám vrátil. Potvorka jedna, proste zistil, že z toho sa lahšie pije a odmietal sa trápiť s tým jednodierkovým cumlom.

 • mataz autor
  08.10.2011, 23:16

  Ďakujem všetkým  :flowers:  len som zabudla na takúto vec...malý má taký trošku čudný režim papania. Ráno o 8:00 raňajky (chlebík s niečim alebo hrianka), desiatu má až okolo 11:30 pred spaním (ovocie alebo jogurt) obed keď sa zobudí a  to len jeden chod okolo 15:00 (buď polievku alebo hlavné jedlo) olovrant máva málokedy lebo sme vonku a pýta keksík (Sunárka čo je do mlieka) večera okolo 18:30 keďže kaše neveľmi oblubuje tak zase chlebík a potom mal ešte mlieko ale to už teraz nevypije. Mám mu dať ešte niečo pred spaním po kúpaní namiesto toho mlieka? Podľa vás čo ? Možno toto znie blbo ale fakt neviem čo mám robiť :ups:

+ -
Príspevkov: 8