Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Aj vaše deti nechcú odísť s detského ihriska?

Mám trojročnú dcérku a mesačného synčeka,dcérka má nadváhu.Snažím sa 2x denne chodiť s ňou von,poobede chodievame na ihrisko,ale ani po 2-3 hodinách odtiaľ nechce odísť.Strašne kričí,plače,s ihriska odchádzame tak že ju zdvihnem na ruky,jednou ju držím( len ona sa mi tak zvíja až sa bojím že mi spadne) a druhou tlačím kočík so synčekom.Všetci sa na nás dívajú,pripadám si ako krkavčia matka ktorá nedopraje dieťatu pohrať sa.Raz sme boli na ihrisku 4 a pol hodinky,vtedy som jej už dala po zadku čo nie a nie odísť,najhoršie keď mi začne plakať aj synček.Domov sa vraciam spotená a vyčerpaná.Jedným časom som to skúšala tak že keď dcérka posluchla,dostala sladkosť ale už to nerobím,nedávam jej sladkosti nakoľko ma nadváhu a tiež sa bojím aby si na to nezvykla.Koľko ste vy na ihrisku s detičkami? Chodievate každý deň?

 • anonym
  22.08.2011, 14:36

  Nie nechodím s deťmi každý deň na ihrisko,a keď už idem tak sme tam okolo hodinky,niekedy trochu dlhšie.Ráno poupratujem,idem s deťmi do obchodu,majú 17 a 30 mesiacov.Cesta do obchodu,nákup a cesta domov nám trvá niekedy aj 2 hodinky.Potom varím,dám deti spať cez obed,poobede buď ideme k starým rodičom,alebo do materského centra,na ihrisko chodíme tak 3-4xdo týždňa.Predpokladám že tvoja dcérka je spoločenská,má rada deti,rada sa hrá.

 • anonym
  22.08.2011, 14:53

  ja chodim s malym vela na ihrisko a tiez toto robil....tiez nie som za to odmenovat deti za kazdu blbost co by mala byt samozrejmost takze dobre ze si prestala jej davat sladkosti. ja som mu vzdy poviem za 10 minu ideme domov(aj ked nevie co je to 10 minut,ale vie ze za chvilku ideme) potom ked uz naozaj odchadzame tak mu poviem este sa posledny krat smykni,alebo pohojdaj alebo co prave vykonava daj kamaratom ahoj a ideme. toto poviem len raz a idem. najprv boli jedy boje ze nejde. teraz pekne pride ku mne a odime spolu. vzdy sa este zastavime zvieratka alebo traktory pozriet a ideme domov. trvalo to ale dobre 3 mesiace kym sa to naucil. hlavne bolo ze som mu prestala tisic krat hovorit ze ideme a uz podme. jednoducho som mu to povedala a odisla som samozrejme tak aby som na neho videla a on najprv s placom a neskor uz v pohode isiel sa mnou. a ked ta neposluchne tak nechodte na druhy den na ihrisko. jeden dva dni to prezije

 • anonym
  22.08.2011, 15:12

  ak tak nechce odchadzat z ihriska, slub jej, ze ked pekne odide, bude robit nejaku cinnost doma!, ktoru ma velmi rada! NIE kupu novej hracky, alebo sladkost!  moj maly tiez tak trucoval, trvalo to isty cas, kym sa odnaucil, ale to je podla mna len take obdobie a malo by to prestat.  neviem, co tvoja dcerka rada robi, ale napr. povedz jej, ze moze varit spolu s tebou vo velkej kuchyni, vymysli jej nejaku cinnost, aby sa citila osozna, ze ti velmi pomaha, ale musi ju to bavit, alebo cokolvek, co rada robi. nam pomohlo, ked som malemu slubila, ze po ceste domov sme sli pozriet zvieratka na blizku farmu, mala som to okolo a tak sa tesil, ze na park zabudol. treba len skusat a vymyslat.

 • anonym
  22.08.2011, 15:49

  Deti zvyknú naťahovať čas pri rôznych akciách.  Mne pomáha dopredu oznámiť, , za chvíľu pôjdeme domov, alebo keď budú zvony zvoniť bim-bam ideme domov.  Alebo počítam do 5 . Malý sa tak naučil počítať do 5, keď začnem jedéééén...automaticky mi dopovie dva , štyri a päť!   :-)))   Tri vynecháva

  Väčšinou mi to funguje.  Potom sa ešte uistuje, že aj Peťka šla domov aj Monika pôjde aj Šimonko. Niekedy keď nepočúva, teatrálne, nahlas mu zamávam, poviem, tak ja už idem, všetkých pozdravím, dlho, aby mal čas to prežuť a odchádzam. Vždy pricupitá. Nikdy neodchádzame s plačom.  Vtip je v dodatočne dlhom čase ho psychicky pripraviť (5 min, 10 max...dlhšie už nefunguje, zabudne)
  Hej, a má 2,5 roka.
  Veľa trpezlivosti.  :-)

 • sandras
  22.08.2011, 16:48

  Ja by som sa s nou nenadrapovala a nevyjednávala. Vždy jej vopred oznám, že budete odchádzať, že sa može ešte napríklad 1-2x šmyknúť, zahojdať a potom sa ide. A vždy to presne dodrž. Ak nechce ísť, otoč sa aj s kočíkom a kráčaj pomaly preč ... samozrejme, asi bude robiť cirkus, ale ty sa nezastavuj, len ju povzbud, aby vas dobehla.  

  A ešte som chcela, neviem, kolko baži dcerka, ked tak stale prizvujuješ že ma navdahu:ishock:  3-ročne dieťa NEMA nadváhu, može byť baculatejšie, ale určite by som nejako v tomto veku neriešila "nadváhu".  Vahi musíš posudzovať vzhladom k celkovej stavbe tela, výške, porodnej hmotnosti, predispozíciám ... a ak si ju aj prekrmila, tak z toho vyrastie a stačí upraviť jedálniček smerom k zdravej strave. Ak pribera aj tak, rieš endokrinologiu, gastro ...

 • Damini
  22.08.2011, 19:16

  Tiež nám pomáha upozorniť dieťa dopredu: 2-3 minutky, potom ešte raz 30-40 sekúnd a potom proste ideme. Alebo, presne ako tu už písali,povedať že : posledný krát sa šúchni a odchádzame. Nikdy ani nemukli. Vedia, že čo poviem, platí a tak to bude. Vždy, od narodenia.

  Ak na to dievčatko nie je naučené, možno to bude pár týždňov a možno aj mesiacov trvať, ale myslím, že to stojí za to. A to predsa nie je len o odchode z ihriska, ale o celom prístupe dieťaťa k disciplíne, nie?

  Veľa štastia..

 • monči
  23.08.2011, 07:45

  aj u nás sa osvedčilo,že oznámim dopredu,že ideme.tiež boli kedysi boje,že nejde a išli sme s krikom,ale postupne sa to naučil.chce to len čas,pevne nervy a veľa trpezlivosti.

+ -
Príspevkov: 7