Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zmrazená porcia jedla

Dobrý deň, vie my niekto poradiť čo mám robiť ak mi malý nechce zjesť zmrazenú porciu jedla? Varím mu v podstate každý deň 2porcie, jednu zje na obed s tým že mu to chutí a hovorí mňam mňam, druhú porciu zmrazím a keď niekam ideme tak mu to zohrejem ale to už nechce zjesť :( viete niečo poradiť? Ďakujem

 • Damini
  19.08.2011, 12:20

  Mali sme takýto problém, ale iba so zmrazeným zemiakom a kalerábom. Zmrazovanie konzistenciu zmenilo natoľko, že to deti odmietli jesť. Aj pri iných zeleninách sa konzistencia zmenila, ale nie až tak veľmi, resp. deťom to nie až tak vadilo.

  U vás je to pri všetkých jedlách? Nie je to viazané len na konkrétnu rozmrazenú potravinu? Alebo možno máte tak citlivé, vnímavé dieťa, že vníma aj malé rozdiely a vadí mu to...hm...?

 • anonym
  19.08.2011, 12:22

  Ja by som nemrazila jedlo,veď sa dá uvariť aj niečo veľmi rýchle.Radšej si kúp do mrazáka mrazenú zeleninu a potom rýchlo uvaríš zeleninovú polievočku,hocijakú napr.karfiolovú zo zemiakom,zeleninovú s cestovinkou a pod.alebo zeleninové rizoto.Ja varím takmer denne čerstvé,niekedy máme na 2 dni hlavne keď varím masko,potom už len obmením prílohu.Nikdy som nemrazila ani nekupovala detské polotovary v skleničkách.

 • anonym
  19.08.2011, 12:33

  ja som  nikdy nezmrazovala jedlo, keď bol synátor malý. polievočky som varila čerstvé, ak som varila na dva dni, tak mäsko, a jeden deň som dala k obedu zemiaky, druhý ryžu, jednoducho som len obmenila prílohy. a zo dňa na deň mi obed vydržal v chladničke.

 • anonym
  19.08.2011, 12:36

  Ja som tiez nikdy nezmrazovala jedlo,ale ked sme niekam isli,tak som kupovala polotovary-tie hipp alebo sunarka,hami....nasej malej to chutilo. A bolo to original zatvorene,takze ak niekedy po ceste nebola hladna,alebo sme sa vratili skor,dala som naspat do skrinky.

 • monči
  19.08.2011, 13:02

  celé porcie som nikdy nezamrazovala,len mäsko som si dopredu uvarila väčšie množstvo,rozmixovala,rozdelila na porcie a potom už len vyťahovala.ale to len do času,kým boli deti maličké a jedlo som mixovala,prípadne pučila.ako začali jedávať normálne,varím na dva dni a aj dva dni jedia to isté.prípadne obmením len prílohu.a do cca 1,5 roku som mala vždy doma jedno hotové jedlo z obchodu,ktoré som vytiahla,ak som už fakt nestíhala.prípadne uvariť zeleninovú polievku z mrazenej zeleniny trvá cca pol hodky a to sa už dá.

  tiež si myslím,že drobcovi vadí zmena konzistencie jedla a tým pádom sa zmení aj chuť.

 • mataz autor
  19.08.2011, 14:04  Nechutí mu ani kupovaná mrazená zelenina. To som už skúšala...A keď idem niekam na celý deň tak čo mu mám dať na obed? Moje zmrazené nezje ani kupované v skleničkách ??!!!

 • sandras
  19.08.2011, 19:06  ja som jedlo nikdy nemrazila ... varila som tiež an 2 dni, jednu porciu zjedol hned, druhu som dala do chladničky a zjedol na druhý den. Cestoviny som uvarila do toho vždy čerstvé. Ak sme niekam šli, kupila som niečo v reštike ... alebo vydržal na instantnej kašičke, jogurtoch (vymenila som obed a večeru)

  Kolko ma dieťatko?  Tuším že si niekde písala, že už ma vyše roka. takemu dieťaťu som normalne už kupila jedlo v reštike, vybrala som nejakú ryžu a požiadala o kuarcie na prírodno, príopadne som mu dala rezancovú polievku. Celodenne vylety predsa nerobíme každy druhý den a ked občas zje aj niečo osolené, nič sa mu nestane. My sme boli so 16-mesačným na dovolenke a cely týžden jedom stravu normálne tam v hotelovej reštauráii a nič strašné sa mu nestalo. Doma som samozrejme ešte nesolila.

   

 • monči
  20.08.2011, 14:12  ako písala sandra,kľudne mu môžeš vybrať niečo v reštike,tam,kde sa budeš stravovať ty.vždy sa dá niečo vybrať.prípadne bude len na jogurte,či niečom podobnom namiesto obedu,ak to nebude každý deň,tak sa mu nič nestane,raz za čas to dieťa určite prežije

+ -
Príspevkov: 8