Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Kravské mlieko

Milé mamičky, chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj syn má 16 mes. a rozmýšľala som na tom že by som mu začala variť kašičky z mlieka ale neviem sa rozhodnúť či áno alebo nie lebo čo literatúra to iný názor tak sa pýtam Vás kedy ste začali robievať vašim detičkám kašičky z kravského mlieka (poprípade z akého, čapované alebo kupované "sáčkové"). Tie kupované kašičky mi už nie veľmi chce zjesť. Poprípade aj nejaké recepty môžte pridať čo vaši drobci majú najradšej. Ďakujem pekný deň

 • anonym
  16.08.2011, 14:35

  takže. moja dcéra má kratko pred 17 mes. a už asi mesiac pije len kravské.
  pila nutrilon, ale čo ked som jej urobila vypila málo.....tak som vylievala..skusila som jej kravské, a pije celkom pekne..tak neriešim. keby chcela ten nutrilon, bola by som ochotná jej ho kupovať aj nadalej.
  teraz kupujeme z automatu. je to super, ked v meste su takéto možnosti. lebo tie mlieka čo su v obchode, to sa nedá porovnať, a dieťa vraj by malo len plnotučné..

 • anonym
  16.08.2011, 14:38

  Ahoj ja som  mojej malej zacala davat kravske mlieko od roka. Kezde bola krmena len Nutrilonom, od roka nemala narok na predpis noveho balenia. Tak mi detska lekarka povedala, ze mozeme zacat s podavanim kravskeho mliecka .

 • sandras
  16.08.2011, 15:52

  mne to lekárka odporúčala od roka - mlieko treba davať plnotučné, nie krabicové ale také s čo najkratšou zárukou. Teraz sa da kupiť aj čerstvé z automatu, alebo v TESCO som kupovala plnotučné horské so zarukou 7 dní.

  Dcera ho pila od roka v pohode, syn ho však neznáša, objavila sa mu alergia ... takže treba vyskúšať a uvidíš. Ak nebude mať problemy, kludne možeš aspon do jedla pridávať, na pudingy, kaše.

 • monči
  16.08.2011, 19:19

  najmä reklama odporúča do troch rokov dávať mlieka typu sunar,dokonca som niekde videla reklamu na takéto mlieko pre dieťa do 6 rokov.ale ak nemá alergiu,lekári často povedia,že po roku môžete začať s kravským,len musí byť plnotučné a s čo najmenšou trvanlivosťou.mlieko z automatu treba prevariť 100%

 • anonym
  16.08.2011, 19:42

  Ahoj,
  u nas bolo podozrenie na netoleranciu kravskeho mlieka, nasla som nahradu - v racio oddeleni potravin su aj ryzove mlieka, neskor som davala ovsene. Celkom chutili. vyskusaj aj tuto alternativu.

 • sandras
  16.08.2011, 20:09

  ešte by som doplnila, že skor ako zavedieš kravskle mlieko, malo by dieťa jesť kyslomliečne vyrobky z neho - su lahšie stravitelné a menej alergizujúce. Ak si už začala davať jogurty, jogurtove napoje, tvaroh, tak možeš skúsiť aj mlieko.

+ -
Príspevkov: 6