Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Odučenie od cmúľania prštekov

Už som z toho pomaly zúfalá, synček má 8 mesiacov a od narodenia tvrdohlavo odmieta cumlík, vyskúšali sme už x druhov a materiálov, veľkostí, farieb... nič. vždy ho to tak znervózni, až hrôza... problém je, že si ale cmúľa pršteky. najskôr sme mysleli, že je to normálne, veď si "objavil" ručičky, potom že mu idú zúbky... lenže vidím, že on napr. bez toho nedokáže zaspať a dosť často si ich cmúľa aj cez deň... bojím sa, aby kvôli tomu nemal krivé zúbky, prípadne aby sa mu neskôr deti kvôli tomu nesmiali... ako ho od toho odučiť? poznáte nejaké osvedčené triky? čo pomohlo vám a ako dlho trvalo, kým sa to detičky odučili? a aké boli vtedy veľké? poraďte, lebo už som z toho zúfalá :therethere:

 • anonym
  11.08.2011, 09:10

  Nerieš to. Zbytočne si vyrábaš problém tam, kde žiaden nie je. 8-mesačné dieťa aj tak nijako neodnaučíš od niečoho, čo sa pravdepodobne naučil ešte v Tvojom brušku. Obavy z krivých zúbkov a posmechu sú v tomto čase ešte neopodstatnené. Je to ešte bábo. Neboj sa, ako 8-ročný si už prstíky cmúľať veľmi pravdepodobne nebude :-)  

 • anonym
  11.08.2011, 09:41

  Ahoj autorka, je to uplne normalne a primerane. Moj syncek tiez nechcel cumle a radsej mal prstiky. ABSOLUTNE SOM TO NERIESILA a nejak same od seba ho to preslo, ani neviem kedy a ako.... Radim ti tiez to neriesit a prejde to.

 • anonym
  11.08.2011, 13:37

  ahojky nechapem co to riesis moja dcera bude mat o mesiac 2 roky a cmula prstiky o 106 cez den v noci ,zaspava tak a co?nechcela umeliny a gumy v ustach :-D :-D navyse deti si cmulaju prsteky uz v brusku ;) uzivaj si radsej krasneho synceka a neries veci ktore riesit nemusis :tongue:

 • monči
  11.08.2011, 13:52

  teraz to nerieš,alebo nie nejako radikálne,na to bude čas a príležitosť neskôr.skôr by som ti radila drobca zabávať počas dňa,zamestnávať mu ruky,v noci a pri spaní s tým nič nenarobíš.ale okolo 1,5 roku,či 2 by som s tým už niečo robila,s takým krpcom sa už dá dohovoriť a skúšala mu vysvetliť,že sa to nerobí,že je veľký chlap a pod.myslím,že nie je zdravé,aby dieťa po dvoch rokoch malo niečo v puse,či už je to cumlík,alebo palec.a už vôbec nie po troch rokoch.krivé zúbky sú len jeden z problémov,ktoré by som nechcela riskovať.nehovoriac o hygiene.dieťa má ruky stále všade a potom si ich dá do pusy?žiadna výhra.aspoň podľa mňa

 • anonym
  11.08.2011, 15:00

  ďakujem, trošku ste ma upokojili... inak je synček veľmi dobré bábätko a tiež by som ho nechcela frustrovať nejakými násilnými odučovacími metódami... tak som rada, že sme zistili, že je to normálne :-) ...no a tie vaše detičky, čo si cmúľali pršteky, nemajú krivé zúbky? ale zase ani cumlík asi nie je záruka, že by si necmúľal prsty. veď po odučení od cumlíka by ho to tiež mohlo napadnúť... a zase prstíky majú výhodu: keď sa v noci zobudí, dá si sám prstíky do pusy, trošku pocucká a spí ďalej... cumlík by mu vypadol a hľadaj ho po tme, milá rozospatá mama! :rofl:

 • monči
  11.08.2011, 20:11



  krpci si ho vedeli nájsť sami,to len na margo toho,že by si cumlík hľadala ty.a ked sme krpcovi vzali cumlík (mladšieho to o chvíľku čaká),prstami si to nenahrádzal.to len tak na okraj,viem,že to nie je k tvojim otázkam,ale nedalo mi :D

+ -
Príspevkov: 6