Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Nechce sedieť na nočníku

Poradíte mi niektorá?:D :D

Mám 21-mesačného syna, ktorého nevieme nijako dostať sadnúť na nočník. On si na neho sadne, ale len oblečený. Akonáhle dáme dole plienku, je krik a už z neho uteká. Nemá s ním nijakú negatívnu skúsenosť, ani na neho veľmi netlačím, ale na otázku "ideš cikať na nočníček?" je to vždy len "nie" a uteká preč.

Skúšali sme ho už aj nahrievať, aby nemal pocit zimy, ani to nepomohlo. Dokonca ani na veľký záchod nechce.

Ide leto, tak by bolo dobre aby sa teraz naučil, ale problém je v tom že bývame v bytovke a nie v dome, kde by som ho mohla nechcať behať po dvore bez plienky.

Ak ste niektorá mali podobný problém, prosím poraďte :lol:

 • anonym
  14.06.2011, 15:04

  Aj my sme mali tento problém aj s dcérou, aj so synom, neboli to také deti, ktoré sa tam usadia a aj si posedia, kým sa niečo nepodarí, s dcérou mi pomohol hračky, na chvíľku som ju upútala, potom to už išlo akosi samo. A synovi pomohla hovoriaca kniha, dostal ju na Vianoce a je pre nočníkovanie nepostrádateľná.. Je to také leporelo, len na boku má tlačidlá so zvukmi zvieratiek, takto čítame a pritom si urobíme to, čo treba.. Všetko chce čas, musí si len zvyknúť, inak aj my sme z paneláku vždy, keď ideme vonku, zoberali sme náhradné tepláčiky a postupne si zvykol.

 • monči
  15.06.2011, 08:14

  skús to nechať chvíľu tak.ja viem,že chceš,aby bol bez plienky,ale načo ho stresovať?syn bol podobný,síce si naň sadol,ale ignoroval ho.proste sa len hral,takže tadiaľto u nás cesta neviedla.ako náhle sa postavil,tak sa pocikal.tak som to vzdala a nechala tak.a čuduj sa svete.mal dva roky aj pár dní,boli sme vonku,kde bola kosa ako v ruskom filme a všade veľa snehu,on v kombinéze a zrazu,že chce cikať.začal sa pýtať sám,prestala som ho do toho tlačiť a on začal vtedy,kedy bol pripravený.do troch rokov má dieťa právo na plienky,počas spania dokonca do piatich,tak ho netlač,pretože sa ti to môže vypomstiť.

 • vidula
  20.06.2011, 14:34

  Ahoj. Ja som mala taký istý problém. Môj synček bude mať v auguste 2 roky a na nočníku tiež nevedel obsedieť, aj keď som sa ho snažila všelijako zabávať. Ale potom sa mu tam párkrát podarilo vycikať úplnou náhodou a bol strašne pyšný :lol: Potom som sa ho stále vypytovala či chce cikať, až to išlo na nervy aj mne, ale teraz keď je teplo som ho nechala behať bez plienky a poviem ti, že po prvom dni to pochopil. Teraz sme tretí deň bez plienky a dúfam,že mu to vydrží.:excited:  Chce to len pevné nervy :lol:  

 • anonym
  20.06.2011, 19:29

  ahoj, moja dcéra ma teraz 19mesiacov a tiež začíname s nočníkom....u nás to funguje tak, že máme dva nočníky:) na jeden si sadnem ja...oblečená, samozrejme :D a na druhý posadím ju, s čajíkom v ruke, zapnem jej rozprávky, prípadne ju nejako zabávam...:) dosť zaberá aj odmena:) keď sa vycikáš, dostaneš to a to.... to už záleží od dieťaťa:) ale hlavne jej vysvetľujem, že mama ciká tiež, tato tiež chodí cikať a nikto u nás neciká do plienok :B zdá sa že to aj zaberá, lebo malá už za mnou párkrát priniesla nočník a vycikala sa:) držím vám palce :thumbsup:

 • anonym
  21.06.2011, 09:11

  Ja by som to absolútne nechala tak. Našu malú som sa snažila učiť na nočník od roka a pol, absolútne to nemalo zmysel, len som bola z toho viac vynervovaná, vtedy mi všetky "múdre hlavy" hovorili, že ich detičky sú bez plienok od roka a podobne, ja so svojím prvým bábätkom som mala pocit, že už aj moja malá by to mala vedieť, tiež som ju učila, nebol síce plač ani nič podobné, ale jednoducho také malé dieťa z toho ešte nič nemá, nerozumie tomu. netráp sa s tým, daj malému čas, ak sa mu to nepáči, nenúť ho, ešte má čas. ja som to, bohužiaľ, pochopila až neskôr, potom, keď ti vyrastie, zistíš, že rozumovo ešte nebol dosť vyspelý. moja má tri a pol roka, na nočník síce chodí od približne dvoch rokov (ešte však s nehodami), na noc plienky má doteraz, sem-tam jej nedám na noc, už sa tým však netrápim, naša sa naučila bez plienok v tom momente, odkedy som sa s tým prestala trápiť. treba to vypustiť z hlavy, sem-tam ho skúsiť dať, ukázať mu to, ale ak nemá záujem, naozaj to vypusť z hlavy. je pravda, že najlepšie je učiť cez leto, aj my bývame v bytovke a chodila v lete bez plienky, keď sa pocikala, išli sme prezliecť, nič sa nedeje :-D chystá sa malý aj do škôlky? ak nie, kľudne počkaj až na budúce leto. u nás v okolí máme veľmi veľa detí, v priemere sa naučia na plienky najskôr okolo 2,5 roka! ja som sa veľa poučila na mojej dcérke, pri druhom už budem robiť všetko úplne inak a nepočúvať tie hlúpe rady, odkedy by dieťa malo chodiť, cikať do nočníka, rozprávať a takéto bľaboty! ver svojmu chlapčekovi, on keď bude chcieť, tak to hneď zistíš!!! držím palce! :-)

 • anonym
  21.06.2011, 09:16

  a ešte, úplne súhlasím s monči, ja som všetko presne tak robila, ako vy, čítala jej na nočníku, držala ju tam, ako sa dalo, potom z neho vstala a pocikala sa mimo, myslíte, že má zmysel deťom čítať na nočníku knihy, len preto, aby tam sedeli hodinu a po tej hodine buď už im naozaj treba a vycikajú sa tam, síce sú všetci radi, no s najväčšou pravdepodobnosťou tomu dieťa aj tak neporozumelo :-D (vlastná skúsenosť), alebo sa z neho postavia a vycikajú sa o tri sekundy na to, na dlážku :-D (tiež vlastná skúsenosť). teraz, s odstupom času, bez ohľadu na to, ako veľmi som sa snažila ju to vtedy naučiť, až teraz, keď vyrástla, viem približne povedať, kedy už na ten nočník skutočne dorástla.

 • anonym
  21.06.2011, 14:21

  Syna mám októbrového, dcéru januárovú. V leto pred druhými narodeninami sa mi zdalo, že ani jeden z nich na to nie je zrelý, v zime ma ani nenapadlo to skúšať. Mám totiž názor, že dieťa s plienkou na zadočku absolutne nemá šancu pochopiť, čo od neho vlastne chcem. Musí si proste zažiť to mokro a až potom , na vlastnej skúsenosti pochopí, načo tie zvierače vlastne má, a že šerblík je vlastne celkom fajn vynález. A tak niekedy na prelome apríla a mája som moje dietky vo veku dva roky a zopár mesiacov radikálne odplienkovala a do dvoch týždňov boli naučení a už sa nestávali ani žiadne nehody. Plienky boli iba na spanie.

 • monči
  25.06.2011, 21:58  s týmto vôbec nesúhlasím,pretože starší syn sa začal pýtať sám od seba vonku v januári,ked bol naobliekaný v kombinéze a plienka na zadku.len sme sa prechádzali a zrazu reku,že chce cikať.skoro mi sánka odpadla.mal niečo cez dva roky.už niekoľko týždňov pred tým,ba dokonca možno aj mesiacov som "vzdala" učenie na nočník.a zrazu bum.takže každé dieťa je iné a na každé platí niečo iné.treba skúšať,ale nenásilne.každé zdravé dieťa sa naučí cikať a dokonca aj väčšina chorých.netreba sa báť.nepôjde na maturitu v plienkach :lol:

 • sandras
  26.06.2011, 07:21

  moje deti reagovali presne tak isto v tomto veku ... ja som ich nenútila, nechala som to tak, kym im príde čas a vo veku cca. 2 rokov (dcera trošku neskor a syn trošku skor) sa obaja naučili sedieť na nočníku behom týždňa.

  A ešte NIKDY na nočníku nevysedávali zbytočne, nedavala som ich v pravidelných odstupoch tam sedieť, nevypytovala som sa na cikanie. Ked som videla, že si už uvedomuju cikanie, tak som im zo dna na den uplne vzala plienky a do pár dní sa pýtali. Len to predstavovalo obmedzenie v tom, že sme nemohli v ten týžden chodiť daleko z domu. mamičky často robia chybu, že deti doma nútia na nočník a navon davaju plienku a často dieťaťu vonku kážu, nech pustí do plienky, aj ked by sa pýtalo a dieťa je potom zmätené.

 • sandras
  26.06.2011, 07:26

  a aký je v tom rozdiel? Však vezmi nahradne veci a chodte na najbližšie ihrisko. Ale tak ako písal aj anonym predo mnou, ked zrušíš plienku cez den, tak ju treba zrušiť uplne, nie že raz dáš - inokedy nedáš, lebo dieťa len dopletieš. Plienku nechaj už len na spanie. Aj ked ... tvoj syn ešte možno nie je pripravený, ešte ma aj čas ..

 • anonym
  26.06.2011, 20:02

  cafte, nocnikove trampoty so starsou dcerou som si tiez uzila, cim viac som sa snazila, tym viac to bolo horsie... nocnik, behanie bez gati, utieranie mlacok, behanie s mokrymi gatami, lebo dcere absolutne nevadil mokry zadok... nakoniec som to nechala tak, dcera 2 mesiace pred tretimi narodeninami zahlasila, ze plienky nechce, odvtedy ziadne nehody, pocuravanie... par mesiacov po tretich narodkach povedala, ze ani v noci nechce plienky, bolo par nehod (vacsinou ked bola zaroven chora)... teraz mame 20 mesacnu babu, ktora sice zahlasi, ze "pisat a kakat", sadne na zachod, posucha si chrbatik papierom - akoze utiera a "dole" cize nechavam to "ladom"

+ -
Príspevkov: 11