Diskusie

Vytvoriť diskusiu

dovolenka

Ahojte poradte prosím dovolenku v Chorvatsku ak idemes 2r dietatom sme 3 dospelý. ako je to teraz s pasom pre dieta? Kde sa dá zohnat najlecnejsie ubytko? je lepsie cez nasu cestovku alebo si zavolat tam? nemáte kontakt na vyskusané miesto? ja by som chcela nie rusné a plytkú vodu a kde te tien nie samé slnko
dakujem

 • anonym
  26.05.2011, 20:43

  Istria - Rabac, Pula

  Zadar - Nin, alebo Diklo

  Alebo stredná  Dalmácie Trogir, Pag - ostrov

  Južnejšia dalmácia - Gradac

  ostrov Korčula, Brač ale ten je až na juhu

  najlepšie je ubytko cez stránku www.adriatic.hr sú tam všetky súkromné ubytovania s podrobnosťoami ako vzdialenosť od pláže, tip pláže a pod. pozrieš tam aj kedy majú voľné

 • monči
  27.05.2011, 11:12

  čo sa týka priamo miesta,to ti neporadím,boli sme min. rok,išli sme na slepo a vyberali sme podľa toho,čo sa nám páčilo.ale čo sa týka pasu,tak bud môžeš mať dieťa zapísané v pase,alebo mu dáš spraviť jeho vlastný.ak sa nemýlim,zapísanie je na počkanie a platí sa 3 €.ak dáš robiť jeho vlastný pas,trvá to 30 dní,vtedy sa platí 8€,alebo môžeš do 2 dní,ale vtedy sa platí 32€.v pase môžeš mať zapísané len dieťa mladšie ako 5 rokov.staršie musia mať vlastný pas.

 • sandras
  27.05.2011, 16:44

  My chodievame do Chorvátska každy rok, to čo opisuješ by spolnal napríklad ostrov Rab (Lopar), alebo aj Krk (Baška), prípadne už odporúčané miesta okolo mestečna Nin, dedinky Sabunike. Prípadne pozri  pri Biograde na Moru dedinky Turanj, Sv Filip a Jakov. Na Istriu by som nešla, tam to pre deti moc nie je. Ak tak Rabac.

  Ale pekné pláže su v sezone zvyčajne velmi plné. Ak chceš kludnú a peknú pláž, odporúčam ísť mimosezonne, alebo aspon na prelome jun/júl, prípadne na uplnom konci augusta (ale vtedy už nemusí byť dobré počasie).

  Pozor na lacné ubytovania! Zvyčajne na stránkach píšu vzdialeosť od mora vzdušnou čiarou ( a tam može byť aj prístav, skaly, neupravené miesta) a pláž može byť ovela dalej. Prípadne byva ubytovanie za hlavnou cestou, všelikde na kopci ... proste je v tom nejaký "háčik".

+ -
Príspevkov: 3