Diskusie

Vytvoriť diskusiu

strihanie 1,5 rocneho dievcatka

Ahojte mamičky,

potrebovala by som od vas radu ohľadne ostrihania resp. strihania mojej dcerky.

Spočiatku som malej strihávala len ofínku, teraz jej už nechávam vlásky rásť. Samozrejme, musíme používať sponky, gumičky, nakoľko vlásky idú do očiek.

Moja mama mi radí, aby som ju dala celkom odstríhať. Strojčekom na malinkaté vlásky. Aj mňa tak ostríhala a vlásky spevneli.

Robíte to aj vy tak? Je mi jasné, že u chlapcov s tým nie je problém. Ale ako to je s dievčatkami?

Ďakujem.

 • monči
  17.05.2011, 13:48

  a prečo ju chceš strihať?len preto,že ti to radí mama?tak sa na to "vykašli" a užívajte si krásne vlásky.predpokladám,že strojčeka sa bude riadne báť,ako väčšina detí,náš syn sa ho bál ešte aj v 4 rokoch a doteraz máme problém strihať vlasy,ale už sa dá "uplatiť".strihanie je záležitosť na 10-15 minút apredstav si,že by tebe stále niečo hučalo okolo hlavy.no pre dieťa to musí byť ešte horšie.keby som mala dcéry,tak ich nestrihám,ale chalanom nechávať dlhé vlasy je riadne nepraktické.vyžívaj sa v sponkách,gumičkách a pod.najmä,ak vás to obe baví.a strihanie budeš riešiť neskôr.ak ich má jemné,spevnia sa aj potom,nemusíš ich ostrihať hned a zaraz.aspoň ja si myslím,toť môj názor

 • anonym
  17.05.2011, 14:05

  ja mam 4,5 rocnu dcerku a vlasky ma takmer po zadok. Zo zaciatku ich mala tiez take jemnucke,ale teraz jej ich mam problem poriadne rozcesat,tolko ich ma a po zmyvani ju fenujem,lebo ich ma take huste,ze skor dostane nadchu z mokrych vlasov ako jej uschnu. Ja som ju este nikdy nestrihala,iba som jej davala asi tri krat podstrihnut konceky par centimetrov.

 • janalabaj
  17.05.2011, 14:15

  ja som dcery strihala strojcekom do 3 rokov, bolo to praktickejsie a az s nastupom do skolky mali vzor v inych dlhovlasych dievcatach. nebol s tym ziaden problem a okrem toho, nepotili sa .

 • katka148
  17.05.2011, 14:40

  Ja mám dve dievčatká. Staršia má takmer 3,5 roka a pekné polodlhé vlásky. Keď bola maličká, do roka som ju nestrihala (u nás je taký zvyk, že do roka sa vlásky nestrihajú) a potom, keďže mala dosť husté vlásky a padali jej do očí, som ju len podstrihla - ofinku aj zo zadu a ponad ušká, aby vlásky vyzerali upravenejšie. Niektorí vravia, že keď chceme husté vlásky, treba dieťatko ostrihať dohola, resp. celkom na krátko. Mne bolo ľúto urobiť taký razantný krok a vôbec neľutujem. Vo viacerých článkoch som čítala, že strihaním sa hustota vláskov neovplyvní, lebo množstvo vlasových cibuliek je dané už od narodenia. Mladšia dcérka bude mať 1,5 roka a tiež jej vlásky podľa potreby len podstrihujem, aby jej nepadali do očí. Bábätkovské vlásky postupne spevnejú, a keď máte s manželom dobré vlasy, bude ich mať aj dcérka (samozrejme, že ak je geneticky dané, že budú vlásky jemné, asi nepomôže ani strojček a strih na koleno).
  Takže, aby som to zhrnula. Stojí ma dosť úsilia, aby som mladšej dcérke, ktorá je rovnako stará ako tvoja ostrihala vlásky nožnicami a neviem si vôbec predstaviť, komu by sa podarilo k nej čo len priblížiť so strojčekom. Podľa mňa, užívajte si s dcérkou sponky, gumičky a z času na čas jej vlásky podstrihni, aby jej nezavadzali pri šantení a časom uvidíš.

 • anonym
  17.05.2011, 15:00

  Tiež súhlasím. Nestrihaj.  Ja mám chlapca a strihám ho len okrajovo a ako sa dá. Nemá hlávku na koleno  a nám sa to tak páči. Vlásky mu spevneli aj bez razantného dohola. To nerob svojej princeznej!  :-)

  A tiež si myslím, že strojčekom sa k nej bez revu ani nepriblížiš. :-))) Detičky sú na svoje vlásky veľmi háklivé.

 • MiriamLucia
  17.05.2011, 18:13

  Moja dcéra bude mať 4,5 roka a bola ostrihaná 2x u kaderníčky. Najprv som ju strihala doma len ofinku a trocha okolo ušiek - aby sa nepotila. Gumičky, sponky a iné miluje ale len na bábike. Vlásky mi nedovolí ani učesať, nesmiem sa jej za ne chytiť. Dosť úsilia nás stálo aby sme ich mohli vôbec umývať. Nedá si na vlasy siahnuť ak nevie čo a ako. Keď sme šli minulé leto do Tuniska ostrihala som ju na krátko, taký ten top strih. Dlho to mala šik, aj keď to rástlo upravovala som jej len ofinku nožničkami. No, ale tatinko sa s ňou pred vianocami hral vo vani a chcel jej len pristrihnúť ofinku kvôli očkám. A mála Lucka sa mu pohla a on je urobil strašnú ale hroznú ofinu, schod ako hrom. Tak sme boli nútený ísť znova ku kaderníčke a na krátky top strih. Poviem pravdu, prvý raz u kaderníčky revala ako tur. A to sa strihalo na maminých kolenách a len nožničkami. Vlásky jej len navlhčili. No a druhý raz plakala menej, vedela do čoho ide, ale plakala.
  Sme v štádiu, že keď vidí ocinkovi nožnice v rukách volá : "mamííííí, tatik ma chce zas striháááť". A ja dobehnem a zasahujem. ;-)
  Podľa mňa je blbosť dať dieťa vystrihať, určite to neovplyvní kvalitu vlasu. Čo je dané, zdedené to strojček či nožnice nezmenia.
  však?

+ -
Príspevkov: 6