Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Agresivita u dcérky,prosím poraďte mi

Dcérka má dva roky a v poslednéj dobe keď jej niečo zakážem tak ma bije,plače,hádže sa o zem.Najviac ma trápi to že ma bije.Ja ju nebijem vobec ani po zadku jej nedám,manžel áno,aj po nej kričí.Ja som mala také detstvo že som bola viac bitá a pritúlenie žiadne,mama sa nás vzdala a vychovával nás otec s nevl.matkou.Dcérke sa maximálne venujem,túlime sa,láskame,vidím na nej že ma ľubi,tak nechápem že teraz reaguje takto.Obávam sa že začne biť aj detičky na ihrisku.Ako to riešiť poraďte mi prosím,ja jej stále dookola vysvetľujem že to nesmie,nesmieš biť maminku.Nemožem jej dovoliť všetko čo si zmyslí,určite to poznáte,nejaké hranice musia byť,muž mi stále vraví že som ju rozmaznal,ocením každú radu,ďakujem pekne.

 • anonym
  13.05.2011, 22:16

  Nerozmaznala,blbost. my máme rovnaký problém s dvojrocným synom,nebijeme ho,on mna ano,zacal odstrkovat deti na ihrisku,a podobne. dohováram,venujem sa mu,objímame sa,príde ku mne sa pritúlit a o chvílu je z neho :evil: najnovsie mi strká prsty do ocí.netusím,odkial to má,vysvetlujem mu ze to bolí,aj som mu to uz vrátila,nic.takze ja to riesim takto-dvakrát upozorním,s tým ze mu poviem,co bude nasledovat .napr. este raz to urobís, nedostanes dzusik,odlozím ti ceruzky,nepojdeme von,atd....a potom to aj urobím.

  a inak neboj,nase deti majú obdobie vzdoru,prejde ich to.len aby sme to prezili:rofl:  

 • monči
  14.05.2011, 11:13

  no,toto treba len prežiť bez ujmy na zdraví a to dá dosť práce.až do takéhoto extrému starší nezašiel,uvidíme čo mladší,ale odporúčajú dve veci,ak dieťa dostane takýto záchvat,nechať ho,nech sa vyzúri,odísť preč z miestnosti (pritom ho pozorovať,ale tak aby nevedelo,že ho vidíš) a čakať,kedy sa upokojí.väčšinou vraj dieťa o chvíľu prestane,lebo nemá diváka a tak ho to nebaví.alebo druhá metoda,dieťa objať a silno držať.ked sa upokojí,vysvetliť mu,že takto sa nesmie správať,chce to len veľa času a trpezlivosť,vysvetľovania a nepopustenia a časom to prejde.

  u nás ak bol starší veľmi zlý,tak dostával trest.ked sme boli vonku,musel ísť sedieť a nesmel sa hrať s deťmi, približne 2 minúty v tomto veku.ak opäť robil zle,išiel opäť za trest na lavičku a ak neposlúchol opäť išli sme domov.domov sme však museli ísť asi len dvakrát.doma dostal trest vo forme odobratia hračky,ktorú sme dali do veľkej tašky.ale možno bude treba hračku úplne vyhodiť,nájsť niečo,čo bude na dieťa platiť.

  a ešte jedna vec.ked dieťa upozornujete,čo nesmie robiť,trest by malo dostať len za to,na čo ste ho upozornili.to znamená,že ak ho upozrníte,že nesmie sácať deti a ono s tým prestane,ale začne napríklad hádzať piesok okolo seba,tak ho treba opäť len upozorniť a nie dávať rovno trest,pretože nepochopí,prečo trest dostalo,ked toto nebolo zakázané.my sme to riešili potom tak a vlastne aj teraz občas riešime tak,že mu poviem,že pôjdeme na ihrisko,ak sa bude pekne hrať,nebude robiť deťom zle,bude hračky požičiavať.......................... proste všetko, o čom som vedela,že občas robí

 • minmi
  15.05.2011, 20:16

  My máme ten istý problém, ale moja dcérka má len 18 mes. Začalo sa to už v 8 mes. keď kričala, hádzala hračky, neskôr búchala hlavou o zem (až tak že mala veľkú modrinu), neskôr prišlo aj kúsanie. Pediatrička nám povedala, že je to v poriadku že nastalo obdobie vzdoru už skôr :| Nedávno sme boli na kontrolu u jednej odborníčky a tá nam odporúčila knihu "malý tyran", vraj máme veľmi náročné a "vychcané" dieťa so správaním na 5 rokov. :idoh: A keď to neustriehneme tak nám prerastie cez hlavu a bude šikanovať celu rodinu :s  Tak čo už ... Držím ti palce, aby si to zvládala :thumbsup:  My sme sa s manželom vyzbrojili veľkou dávkou trpezlivosti a dúfame, že to zvládneme :lol:

+ -
Príspevkov: 3