Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Jogurt

Ahojte mamičky, môžem dať 10.mesačnému dieťaťu jogurt? Ak áno tak aký? Čítala som rôzne články jeden hovoril dať a druhý že nie. P.S. Ešte dojčím. Ďakujem

 • anonym
  07.03.2011, 16:13

  ja dávam jogurt malému asi od 7.mes. aj staršiemu synovi som tak dávala

 • anonym
  07.03.2011, 16:40

  ja som starsej davala od 10. mesiaca, tej mladsej uz cca od 8-9 mes. davala som najprv zvolensky biely, po case som jej primiesala do toho bananik, neskor aj domaci dzemik roznych prichuti.....
  po roku aj ine ine prichute,....

 • sandras
  07.03.2011, 16:53

  u dcerky si to už fakt nepamätám a u syna sme začali po 8. mesiaci, ale bol nekojený, takže tie deti možu aj skôr. U kojeného dieťaťa je vhodný jogurt neskor - od 10. mesiaca, prípadne až od 12. mesiaca.

  A dava sa biely nesladený jogurt s čo najkratšou dobou spotreby, najlepšie bez prídavkov, nie nízkotučné. Zloženie by malo byť len mlieko a živé jogurtové kultúry. Skús si prezrieť zloženie, do niektorých pridavaju totiž rozne prísady na zahustenie alebo predlženie doby spotreby, napríklad sušené mlieko, želatinu, rozne E-čka.

  Našmu synovi trošku trvalo, kym si na jogurt zvykol, najskor mu velmi nechutil, tiež sme miešali s ovocím. Ale potom sa ho naučil jesť a doteraz ma jogurty velmi rád.

   

+ -
Príspevkov: 3