Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Odúčani od cicka

Ahojte mamičky. Chcela by som vás poprosiť o nejaký fígeľ pre moju  16 mesačnú dcérku. Zaspávame len na ciciku a v noci tiež len cicik.Teraz sme sa naučili na obed a večer zaspávať bez cicika, ale v noci nechce o fľaške ani počuť. Musím jej ho dať. A pritom tam už skoro nič nieje a potom sa mi častejšie budí. Od tej tretej skoro každú hodlnu . Večer zaspí niečo po ôsmej a potom je hore o jedenástej a ptom okol druhej,alebo jednej. Ako kedy. Neviem ako ju mám večer odnaučiť od toho cicika. Máte niekdo podobné skúsenosti. Ak áno ,prosím poradťe. Ďakujem.Cumel nemáme.

 

 • mishelin0601
  21.01.2011, 12:05

  Ja som svoju druhú mala na "cicíku" 30 mesiacov, a keď som ju odúčala nepomohlo nič a tak som musela na týždeň vypadnúť z domu a to pomohlo.

 • monči
  21.01.2011, 14:37

  ak máš možnosť,tak v noci pri malej nech je niekto iný.alebo ak nechceš kojiť vôbec,tak si napr.prelep bradavky a povedz,že máš ublížené a mliečko nie je.alebo sa priprav na to,že niekoľko dní sa v noci nevyspíte a ty jej prsník nedáš.v takomto veku toho veľa nenavysvetľuješ,tu bude treba asi len niektorú z drastických metod

 • anonym
  21.01.2011, 15:27

  Malého som kojila do 15 mes.  Ale tiež už mi to vadilo, tiež sa mi v noci často budil a ja som bola nevyspatá. vymyslela som to tak, že som mala nachystanu fašku so Sunarom v tom obale čo drží teplo a ked sa v noci zobudil dala som mu trocha cecnuť a potom som mu šikovno vsunula flašu so sunarom. Najprv sa mu to moc nepácilo a trocha si pomrnčal,ale potom mu sunar zachutil a už mna nepotreboval. A konečne som sa mohla vyspať. budil sa asi raz za noc a to som už mala nachystaný teply sunar. A postupne sme prešli na kravské mlieko dochutené Frapkom.

 • Ada30
  21.01.2011, 16:17

  Lucku som dojcila 16 mes. V noci sa budila 2x ani nie pre to aby sa napila, ale len trochu pocuckala a spala. Ukoncili sme to, ako monci pise, drastickou metodou-povedala som ze uz mliecko nie je a nech spinka. Trochu si poplakala a ked videla ze "spim" tak lahla a zaspala. Tak to bolo asi 3 ci 4 noci a potom si uz ani nespomenula. My sme pouzivali na ukludnenie cumel, ale vy ked ho nemate...uz by som jej ho ani nedala lebo potom budes zas riesit problem ako oducit od cumla ;-)

+ -
Príspevkov: 4