Diskusie

Vytvoriť diskusiu

kakanie do slipkov

Ahojte, neviem či mám taký problém iba ja alebo aj iné detváky. Moj syn bude mat v apríli 3roky od leta je bez plienky, ale stále kaká do slipkov. Skryje sa pod schody, za gauč a tam potlačí. Už neviem čo robit aby kakal do WC. Stále ho tam musím nosit, lebo inak sa aj pociká. A ked ho dám na WC tak sa tam nechce vykakat. Co s tým...????

 • sandras
  19.01.2011, 19:07

  skerinka, skús popísať, ako si ho odučila od plienky

  pýta sa sám od seba, aktívne, samostatne, alebo sa ho musíš vypytovať ty a pripomínať WC?

 • lolonka
  19.01.2011, 19:40

  ahoj

  aj mne toto robil malý...cikať chodil v pohode na wc,...ale ak kakal...tak iba do slíp... :roll: :roll: ...už ma to nebavilo...trvalo to možno také 2-3 mesiace...mal vtedy 30 mesiacov...už som mu  dávala aj naspäť plienky, lebo ak sme niekam išli a mal sa mi pokakať do slíp...tak to bol problém...

  a tiež chodil za gauč...alebo sa schoval do izby...takže vedel že ide kakať...len sa mu nechcelo ísť na wc...až raz...som mu povedala s úplne vážnou tvárou, že ak sa ešte raz pokaká do slíp...tak ho zbijem varechou...a poriadne...už som bola vytočená,...a ja neviem, či to bola náhoda, alebo nie...odvtedy sa nikdy nepokakal...odvtedy chodil a chodí pekne na wc..... :idance: :idance: ...tak ti držím palce, nech niečo vymyslíš, ako naňho...lebo je to o nervy... :roll: :roll:

 • monči
  19.01.2011, 20:51

  skús ho pozitívne motivovať.aj náš starší syn kakal do slipkov,ale v tej dobe som bola rada,že vôbec kaká,nikdy som ho za to nehrešila,len mu povedala,že nabudúce nech mi povie skôr a pôjdeme kakať na záchod.trvalo to pár mesiacov a vlastne to všetko pochopil až v škôlke,ked videl iné detičky v pohode chodiť na záchod.a k tomu motivovaniu,skús mu za odmenu sľúbiť,že ked sa vykaká do záchoda nejakú drobnosť,sladkosť,malú hračku,pastelky.zo začiatku to bude náročné,ale náš syn sa na to chytil,aj pri cikaní,či pri plakaní do škôlky.a čo takto mu kúpiť špeciálnu veselú dosku na záchod?vyberiete ju spolu.my sme napr. mali na dverách záchoda veľký výkres,kde si za odmenu lepil nálepky obľúbenej rozprávky autá.

 • skerinka
  20.01.2011, 19:24

  Odučala som ho od plienok tak, že som ho každu hodinu dávala na WC. Teraz skoro po pol roku ho tam stále musím posadit ja, lebo sám nepojde a pociká sa. Skusala som ho aj nechat pokakaného, pocikaného, dala som mu to pod nos že to smrdí, skusala som aj pozitívne že nevadí nabuduce pojdeme spolu atd. Este skusim tu odmenu za každé WC ...

 • sandras
  20.01.2011, 20:00  aha, takže on sa vlastne nepýta, cele to je len tvoja šikovnosť a zásluha ... asi si zrobila "chybu" už na začiatku odúčania, lebo toto je síce častá technika,  ale nie vždy účinná. Mojich viacero kamarátok takto odúčalo deti, že sa neustále vypytovali a celú zodpovednosť a starosť preniesli na seba. A deti sa pocikavaju a pokakavaju veselo aj v školke, dokonca poznam z okolia prípad, ked sa 5-ročné dieťa ešte stale pocika a pokaká, ak sa mamina neopýta. Aj v školke ... tam ma pani učitelka na starosti 20 detí a skutočne sa nebude každeho individuálne 10x denne vypytovať, či náhodou nejde cikať.

  Takže asi musíš začať znovu a uplne od začiatku, dieťa nechať bez plienky, ale nepýtať sa ho, nepripomíbnať vôbec, aj ked to bude znamenať, že sa pociká/pokaká. Ak sa to stane, nehreš ho ani ho nenechavaj v špinavom, ale mu vždy s kludom dohovor a vysvetli, že sa musí povedať. Za pýtanie sa môžeš zaviesť odmeňovací system (ako písala monči), napríklad  lepenie nálepiek, davanie razítok so smajlíkmi (za pýtanie sa usmiaty - za pocikanie smutný).

  A ešte by mohlo zabrať, kupiť slipky s nejakým najoblúbenejším rozprávkovým hrdinom a povedať mu, že ak si ich ociká  a okaká, druhe take pekne nemáte a bude mať len škarede čierne. Moj syn je velmi v tomto ješitný a riadne by mu to vadilo.

+ -
Príspevkov: 5