Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodičovská dovolenka

Ahojte, nemá niekto skúsenosti s predĺžením rodičovskej dovolenky?
Zamestnávateľa som písomne požiadala o rodičovskú dovolenku do dvoch rokov veku dieťaťa, teraz som sa rozhodla, že ostanem doma do jeho troch rokov. Zamestnávateľovi som napísala novú žiadosť, ktorú mi schválil,ale upozornil ma na to, že majú kópiu, žiadosti, ktorú som posielala do sociálnej poisťovne, v ktorej tiež žiadam o príspevok do dvoch rokov veku dieťaťa, že si to mám dať do poriadku aj tam.

Predlžovali ste niektorá rodičovskú dovolenku takýmto spôsobom? Ako mám postupovať, stačí keď pôjdem len do sociálnej poisťovne alebo budem musieť ísť aj na UPSVa R, už sa nepamätám ako som žiadala tam.

Ďakujem.

  • sandras
    24.11.2010, 19:17

    nechapem, prečo si to takto robila ... ja som požiadala do 3 rokov a ukončila nakoniec RD o pol roka skor, normálne ma vzali, akurát na SP som si musela podať odhlášku z poistenia a oznámiť to na UPSVaR.

    Ale pri prvej materskej som išla do práce od roka, no po 10 mesiacoch mi skončila zmluva a vracala som sa na RD ... normálne som šla na UPSVaR a nahlasila zmenu, bez problemov som bola 2 mesiace na RD a potom som si zasa našla prácu a RD ukončila.

    Každa žena ma pravo byť doma do 3 rokov a určite to nebude problem, len si zajdi na urady a oznám to.

+ -
Príspevkov: 1