Diskusie

Vytvoriť diskusiu

pripútaná?

Rada by som vedela, akú máte SKúSENOSŤ so 17mesačným dieťatkom. Naša dcérka veľa krát odmieta oteckovu náruč, a o iných ľudí ani nehovorím :-) ..dnešná situácia: sme na chodbe domu a manžel ju vyberá z kočíku, že ideme domov ( pešo ešte jedno poschodie) začala kričať a potom srdcervúco plakať..ja som išla pred nimi, z dohľadu som nezmizla a prestala, až ked som ju ja objala a začala vyzúvať..stále ju dojčím.

 • anonym
  23.11.2010, 07:53

  kedy chodí manžel domov z práce?
  je s nou dostatočný čas?
  nechávaš ju len s manželom? napr. ked ideš na nákupy, a tak...
  a možno je to len dočasné, že malá má taku zlu chvilku....
  alebo je to tak často, že chce byť len  s tebou?

  mala by si čo možno najčastejšie ju zverovať manželovi, lebo je to jediná osoba, n aktoru sa ozaj môžeš spolahnuť..a na ktoru by ona mala byť už navyknutá..
  a ostatných nerieš, pokial nebýva s vami nikto je to podla mna normálne, že najradšej je s nami..
  teraz v lete prvý krát išla na ihrisko so susesou a ich synom, s ktorými spolu aj chodievame..a tomá už tri roky..takže jej nechaj čas a nesil to zbytočne ,nech nemá z toho stres..

 • lienkak
  23.11.2010, 08:07

  môže to byť aj vekom -

  moja švagrina má malú narodenú v júni, tiež má teda 17 mesiacov, keď bola malá malá, tak bývali u jej rodičov, takže malá Emka bola zvyknutá na babku, dedka, v pohode s nimi bola aj dlhší čas, ak potrebovali švagrovci čosi vybaviť,

  no potom sa presťahovali, a malá sa teraz strašne na ňu naviazala, aj keď sú trebárs u nás na návšteve, chytí aj nás za ruku, ide s nami niekam, ale stále pozerá, že mama kde je? a tiež ju už nemôže nechať na dlhšie u svojej mamy, lebo za ňou plače, a to bola teda na babinu dosť naučená.

 • monči
  23.11.2010, 09:00

  myslím,že sa nemusíš báť,toto obdobie mal aj náš starší syn,pričom manžel sa mu venoval ako sa len dalo,napriek tomu,že pracuje na týždňovky.veľmi nás to trápilo,stále sme mu vysvetľovali,že ocko ho ľúbi,chce sa o neho starať a pod.po určitej dobe to prešlo,ale nenútili sme ho,aby bol nasilu s manželom,nechávali sme tomu voľný priebeh a prešlo to,len to trvalo pár týždňov.dajte tomu čas a trávte spolu čo najviac času

 • JulieH autor
  23.11.2010, 11:05

  Ďakujem za odpovede :-)

  ..je pravda, že manžel s dcérkou sami často niesú, robí na smeny a ked je doma, tak sme všetci traja spolu...i nakúpiť ideme spoločne a ked sa mám stretnút s kamarátkami, tak dcérku beriem sebou,lebo ju chcú vidieť...asi to chce čas..asi sa bojí, že jej odídem :-)

  ..no niekdy som unavená a pomohlo by mi, keby ju častejšie aspoň mohol obliecť na von..keby sa nechala...nech už je leto :-))

 • melmen
  23.11.2010, 11:56

  Ahoj.Aj my mame taky problem.Manzel tiez pracuje na smeny,zato detom sa venuje vzdy,ked je doma.Pokym sa hraju,tak je to v pohode.Ale ked pridu na rad ine veci,ako ist si umyt ruky,kupat sa,prebalit,prezliect,obut, tak mala jednoducho s nim nechce,vzdy povie  ne taťo,to mama. Maly bol tiez taky,ale casom to preslo.

 • ninus
  23.11.2010, 12:10

  Ahoj ja som sice takuto situaciu neriesila lebo moja dcera je absolutne zavisla na svojom otcovi nechavam ich samych nech sa hraju ked vecer pride z prace ja si zatial porobim co treba spolu chodievaju na prechadzky kocikom a tak myslim ze v tom to bude skus aj ty viest svoju dcerku viac k otcovi nechaj ich spolu sa hrat samych aby si na seba zvykli.....

 • Damini
  23.11.2010, 13:43

  Ahoj,aj my sme to mali. Trvalo to pár mesiacov a potom to prešlo. Ale bolo to aj naopak. Ked som bola týždeň v porodnici so synom(dcerka mala vtedy necelých 11 mesiacov)a vrátila som sa, pár týždnov mi nedovolila ju ani nakrmiť, ani obliecť a ani so mnou nechcela ostať sama v jednej izbe. Tiež to prešlo. Ale je pravda, že sme na náprave pracovali obaja - aj manžel aj ja. Tak veľa šťastia...

+ -
Príspevkov: 7