Diskusie

Vytvoriť diskusiu

jedálníček

Ahojte maminy. Ako zostavujete jedálníček 16-17 mes. drobcom
dakujem

 • levicaiva
  15.11.2010, 07:38

  Uz je dieta dost velke, moze prakticky vsetko, tak klasika 5 chodov denne. Na ranajky chlieb, rozok, natierka,mlieko,, na desiatu jogurt, ovocie,, na obed to co my,, olovrant ovocie+ napr. piskoty,, vecera je to co na obed.
  Uz by malo byt naucene na rezim

 • melmen
  15.11.2010, 08:38

  Nase deti v takom veku jedli uz vsetko co aj my,akurat mavali viac ovocia a mliecnych vyrobkov.

 • ninus
  15.11.2010, 12:50

  My sme mali iny rezim ale v podstate to co ti pisu predomnou ja som tiez davala uz takmer vsetko okrem uhorky redkovky a vnutornosti a orechov navyse nasa odkedy papa maso tak je to masozravec ako sa patri len maso maso a mlieko to je jej....prisposob sa hlavne chuti tvojho babatka....

 • monči
  15.11.2010, 16:32

  také dieťa už môže skoro všetko,až na pár výnimiek ako čokoláda,orechy,vnútornosti a pod.a ako písali predomnou,stravuje sa takmer ako dospelý,len ja som ešte stále menej solila a korenila,takže manžel bol určitú dobu dosť nešťastný :whistle: :whistle:

 • sandras
  15.11.2010, 16:36

  to čo aj my, nevyvárala som v takom veku už špeciálne  ... ale malo soli, korenia, žiadna vegeta alebo bujony s obsahom glutamanu. Davala som čím menej sladkostí, ani mlieko som neochucovala, jogurty len biele, alebo ovocné, prípadne vanilkové. Zaradila som ryby, strukoviny, mäso aj bravčové, ale chudé (karé, panenka).

  Ono závisí aj akos a stravuje rodina, ak jedávate mastné veci, vyprážené, majonezove ... tak to by som dieťaťu nedávala. Ak varíš aj pre vás zdravo, kludne može aj dieťa.

+ -
Príspevkov: 5