Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Moja 14-mes.dcérka nechce papať

Mám 14-mes.dcérku, ktorú kojím.Cez deň asi aj 10krát v noci sa zobudí asi 4-5krát tiež na prsník a spinká ďalej. Keď sa má cez ďeň napapať málokedy zje aspoň trošku(to som šťastná} a potom si znovu vypýta len prsník.Odkedy sa naučila povedať eee, na všetko jedlo čo nechce povie eee a nedostanem do nej nič.Nasilu ju nútiť nechcem, či mám?Najhoršie však je keď mám s ňou niekam ísť, vypýta si ho hocikde aj v meste, keď ju to napadne.Ak jej nedám niekedy to pochopí a niededy plače, kým ho nedostane.Neviem, či ju mam odstaviť naraz alebo či prestane sama,ale tomu veľkú šancu nedávam.Ak mi vie niekto poradiť a má podobný problém prosím napíšte, ďakujem.

 • monči
  07.11.2010, 14:27

  takéto niečo nepoznám,u staršieho sme denné kojenie proste postupne vynechali,ako som dávala príkrmi.každé kojenie bolo nahradené jedlom a akceptoval to.ani som mu prsník neponúkla namiesto jedla,proste ho nedostal,akurát na obed pred spaním.a potom večer.a mladší je na tom zatiaľ rovnako a dúfam,že to tak aj zostane.

  ja ti radím aby si jej cez deň prsník nedávala.je to z jej strany len dožadovanie pozornosti,chce sa túliť,mojkať.............. nie je to o potrebe mliečka.takže namiesto prsníka ju "presmeruj" na nejakú činnosť a veľa sa s ňou túľ a mojkaj.do jedla ju nenúť,ak odmietne a nebude chcieť jesť,tak ju odved od stola a pokračujte,ako keby papala.len jej nesmieš dať prsník v domnení,že bude hladná.áno bude hladná,ale prežije to.potom jej daj jesť až ked bude čas.určite máte zaužívaný klasický postup,raňajky,desiata,obed,olovrant,večera.medzitým ju nekŕm lakotinkámi,keksíkmi,chrumkámi ani ničím podobným.určitú dobu to bude ťažké,ale myslím si,že ak budeš vytrvalá,vyplatí sa ti to.

  budem držať palce

 • alenacvirigova
  07.11.2010, 14:39

  Ahoj.Môjho muža sesternica má tiež takýto problém. Malý tým, že jej je stále na prsníku, tak odmieta papať. Taktiež povie eee a hotovo. Došlo to až do takého štádia, že čakala druhé dieťa a aj potratila. Teraz sa snaží. pomaličky jedno kojenie za druhým nahrádzať niečim iným. Šťavami, raz mliekom, raz kúskom paličky. proste systém aby si to dieťa nevšimlo. A snaží sa ho dávať k babke, aby nebol len sňou a nemyslel stále na ten prsník. Troška sa im darí. Nútiť by som ju tiež nenútila. Veď aj my keby sme pili pravidelne vodu tak by nám asi nechutilo. Skús nenápadne odďalovať tie kojenia. prechádzkov vonku a tak. Veľa zdaru.

   

 • anonym
  19.11.2010, 14:15

  Ahoj,ja mám podobný problém,moj 16 mesacný syn to zacal robit asi pred mesiacom,ked nedostane co chce,tak reve-nie place,reve! poriadne nic nezje,pár lyzíc polievky a zase cici. v noci sa tiez budí niekolko x,a tiez som z toho uz poriadne :isleep: 

  ja to riesim tak,ze cici :ups: dostane ráno,pred spaním na obed a vecer.do jedla ho nenútim,ale ked nezje jedlo,nedostane iné.ziadne sladkosti mu nedávam,caj iba nesladený.a tvárim sa ze ho nepocujem,poviem mu pár x pekne,ze cici isla pápá,a potom ho nechám sa vyzlostit.po nejakom case mu znovu ponúkam jedlo,ale nic miesto toho.chodíme von na prechádzky aj na pár hodín-ked sa dá,alebo do MC,aby na to nemyslel.je to nárocné,nechcem ho nechat plakat,vadí mi to,ale asi sa to inak nedá.zacali sme to len teraz praktizovat,obcas to vyzerá,ako ze kto z koho:evil: a obcas ma aj napadne ze ho odstavím a bude pokoj....zatial som si to vzdy rozmyslela a kojím dalej.neviem ci som ti pomohla,asi velmi nie,musís aj ty sama vymysliet na nu dajaké kulehy :lol: drzím palce 

+ -
Príspevkov: 3