Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Nočné budenie u ročného dieťaťa

Mám 14 mesačnú dcérku. Nemáme dudlík. Zaspávame len na ciciku. Kojím tak, že jej dávam len keď ide na obed spať a večer a v noci asi každé dve hodinky. Všetky mamičky ktoré stretám sa chvália, že im dieťa prespí celú noc. My sme postielku zrušili a spávam s ňou na rozťahovacej posteli v jej izbyčke.Muž robí na kamióne. Viem, že by som ju mohla nechať vyplakať. ale ja nemám na to srdce. Aj som to skúšala. Nechala som ju plakať hodinu a pol a potom mi v noci nechcela pustiť cicik. Flašou ju neoklamem. Ak má niekto takéto skúsenosti prosím napíšte. Neviem či ju mám nechať tak a dúfať, že z toho vyrastie, alebo budem musieť ísť na to drasticky. Ďakujem.

 

 • Damini
  07.11.2010, 13:25

  No asi každé dieta je ine,že? Ja som zasadne proti vsetkým tým "skvelým" postupom, ktoré nutia dieťa jesť podľa príručky, spať podľa príručky, používať nočník podľa príručky... V našej rodine sa veci riešia tak, ako cítime, že je správne a je nám jedno, čo hovoria iné mamičky. Keď naše deti potrebuju, spia s nami celu noc v posteli, ked potrebuju, aj 10 x ich v noci ponosime a učičíkame. Tak sme to vždy robili, aby sa tie naše deti cítili bezpečne. A vieš čím sa nám odmenili? Starsia od 20 mesiacov zaspava úplne sama aj poobede aj večer a budi sa zriedka (predtým sa budievala aj 15 x), mladší v 10 mesiacoch zaspava tiež uplne sám a budí sa len 1x na kojenie.
  Co tým chcem povedať? Všetko nech plynie, ako má, bez násilia. To dieťatko to nerobí naschvál. Ono to prejde, keď má. Viem, že je to niekedy VELMI vyčerpavajúce. Preto držím palce a prajem veľa síl.

 • monči
  07.11.2010, 14:40

  starší syn mi neprespal celú noc,kým som ho kojila,ked som ho odstavila (čo bolo cca v 22 mesiacoch),potom ešte chvíľku sa budil,ale asi po týždni spával celú noc a zostalo mu to.dobre písala kočka predomnou,nič nesiľ a ak to tebe nevadí,tak to nerieš a rob tak ako to vám dvom(trom) vyhovuje a nerieš,ako fungujú iní.vy ste vy a oni sú oni.

 • alenacvirigova
  07.11.2010, 14:50

  Ja si to myslím tiež. Niesom zástanca toho, že mám nechať dieťa plakať. Ja si vždy predstavím tie bábätká v deckých domovoch. Že nemajú tie sestričky na to čas. Ale ja mám a na to som doma. Som rada, že ste ma ukľudnili. A ako si ho odstavilla v 22 mesiachoch? Dalo sa to?

   

 • monči
  07.11.2010, 21:11

  na počudovanie bez problémov.prvé tri dni si trošku poplakal a potom bolo všetko ok.ešte občas povedal,že chce mliečko,ale som mu povedala,že už je veľký chlapec a taký veľký chlapci už pijú mliečko z pohárika.nechal si to krásne vysvetliť.asi bol už aj on na to pripravený,len sa mu do toho samému nechcelo. nikdy by som nenechala dieťa vyplakať a neviem,čo by ma k tomu donútilo,určite nie niečo takéto,to by muselo byť niečo extrémne.

+ -
Príspevkov: 4