Diskusie

Vytvoriť diskusiu

dva chody na obed

Baby odkedy ste davali detom obed vo forme polievka a hlavne jedlo (myslim osobitne masko, zemiacik, resp. ryza)?
Moj maly ma teraz 10 mesiacov a este mu to davam vsetko tak spolu pomačkane, zeleninu aj masko a riedim to polievockou. V poslednom case mi ale zacal pri obede strajkovat, nechce sediet v stolicke, zlosti sa, ja ani sama neviem z coho to je... Dakedy to robi aj pri kaši, aj pri ovoci... Mozno keby citil zmenu chute, predsa len je to ina chut vsetko spolu ako osobitne.

Uz je najvyssi cas, aby si zvykal na "normalny" obed?

 • anonym
  11.10.2010, 12:09

  kludne môžeš dať dva chody, ale napr moja skoro trojročná dcérka ešte stále nezje celý obed, bud si dá polievku alebo druhý chod, ale oba nevládze.

 • anonym
  11.10.2010, 12:40

  Aj moja dcérka ledva zje 2 chody až teraz, keď má 3,5 roka. My sme väčšinou jedávali polievočku doobeda a mäsko alebo iný druhý chod až poobede, keď sa vyspinkala.

 • anonym
  11.10.2010, 13:57

  Ja budem mať 30 (rokov) a stále nevládzem zjesť na obed 2 chody. :D Buď si dám polievku, alebo druhe. Nechápem, ako to niekto moze do seba dostat...a to jedavam len 2x denne..:D

  Ale nie...važne...Nase deti vždy jedli a vždy budu jesť na obed len jeden chod. Tak su zvyknute a tak im to vyhovuje. Ked sme boli minule na navsteve, pytali sa ma potom ze : Preco u tety Janky papaju dva obedy za sebou?:-)

 • monikanikol
  11.10.2010, 14:07

  Moja dcéra má 2 roky ( nepapá veľa ani málo - normálne ) a tiež ešte nezje dva chody, ja jej bud spravím hustú zeleninovo - mäsovú polievku alebo cestoviny,ryžu s mäskom na štave a pod.

  ten tvoj je ešte maličký a to,že teraz štrajkuje je normálne ;-)  my sme si tým tiež prešli ( tak ho nenúť jesť,daj ho od stolu,neboj hladom neumrie :tongue:  ) časom sa rozpapá :D

 • anonym
  11.10.2010, 15:56

  Moja dcerka bude mat styri roky a tiez nezje naraz dva chody.Ona sama mi povie,ze uz je dost napapana az ju boli brusko.

 • monči
  12.10.2010, 12:40

  nás mladší syn má skoro rok a už asi mesiac fungujeme tak,že pred spaním na obed si dá polievku a po zobudení druhé.aj u staršieho sme tak fungovali.a osvedčilo sa

 • janalabaj
  12.10.2010, 12:42

  my mavame dva chody, ale viem, ze musim nabrat malicko. 1 naberacka, ale ta mala, niekedy 2 polievky a potom napr. pol zemiaka a masko tak priemer 5 cm. alebo polievka a velka lyzica ryze, cestovin a k tomu masko alebo co mame. napr. v restike delime detsku porciu na polovice pre deti ak pred tym zjedli polievku. 

+ -
Príspevkov: 7