Diskusie

Vytvoriť diskusiu

prečo nechce spať?

Ahoj mamičky!
Súrne Vás prosím o radu alebo aspoň nejaký postreh.
Mám 9 mesačnú dcérku,ktorej sa teraz prerezávajú zuby. Už máme jeden:)
Píšem však preto, lebo mi v noci nespí.Predtým spala ako tak pravidelne, bola hore len asi 2-3 krat za noc na kojenie.Nikdy mi neprespala viac ako 6 hodín v kuse.
Ale teraz sa to radikálne zmenilo.Už to trvá vyše troch týždňov.
Máme celkom pekný režim dňa, ráno sa zobudíme, o 7mej, MM, okolo 10tej ovocie, potom trocha spat, po zobudení mäsovo zeleninový príkrm plus MM, okolo tretej ideme na prechádzku aj tam si pospí , okolo piatej MM, o siedmej kúpanie, kašička, medzi 9 a 10 večer MM a zaspí na prsníku. Dám ju do jej postieľky a asi 1,5-2 hodiny kľud.
No a potom sa začínajú stavy, že sa prebudí s plačom, stojí v postieľke a neukľudní sa kým ju nezdvihnem.
 Niekedy pomáha ju len ukolísať a znova zaspí, lenže ked ju dám do postielky o asi 10 minút je zase hore a so zavretými očami vrieska ostošesť. Toto sa zopakuje za hodinu aj trikrát. Zvyknem si ju položiť k nám do postele a ponúknuť jej prsník( cumlík odmieta od malička a kolísať ju pri dojčení ma už bolí chrbát) a celkom pekne ťahá, potom pustí a spí .
Zvyknem počkať takých 10 až 15 minút kým neupadne do hlbokého spánku a potom ju presúvam do jej postele.
lenže kým sa stihnem pohodlne usalašiť a ponoriť do spánku, asi behom hodiny už zase skáče v posteli.
Celkovo spí len ked ju nechám alebo doslova zabudnem od vyčerpania v našej posteli. Vtedy spí aj tri hodiny, lenže zase sa nevyspím ja, lebo mám strach aby sme ju nepriľahli, alebo aby som na ňu nenatiahla paplon...
Niekedy spím za celú noc dokopy asi štyri hodiny. Som už strašne unavená a čo je horšie, som nevrlá a podráždená a štekám po manželovi a dokonca sa už niekdy v noci v najväčšej únave hnevám aj na moje slniečko...Je to strašné, ja viem že zato nemôže. Veľmi ju ľúbim, ale neviem ako nám obom pomôcť.
Jej pediater mi len poradil vydržať, že ked vyjdú zúbky bude dobre. Občas som jej dávala Nurofen sirup na večer, ale žiadne zlepšenie, mám aj Calgel na zúbky ale malá ho odmieta.
Kúpanie ju len preberie k životu, kaše na dobrú noc tiež nezaberajú, unaviť sa skôr unavím ja ako ona..
Skúsila som už skoro všetko, dokonca som jej dala do postielky obliečku s mojou vôňou lebo som si myslela že len nechce byť odo mňa preč. Ani to nepomohlo.
Nepomáha ani hladkanie, spievanie, ani ocko mi nevie pomôcť, u neho vrieska ešte viac.
Nechať ju vyplakať nemám srdce raz som to skúšala a trvalo mi oveľa dlhšie ju upokojiť a tie slzičky čo na mňa vytasila!
Už strácam silu a potrebujem nejako poradiť. Neide mi do hlavy že ked sa na ňu pozriem, cez deň je to usmievavé ,kľudné dieťa vždy pripravené všeličo objaviť,ale večer jej z nej veľmi účinný prostriedok na bdenie:)
Veľmi Vás prosím, poradte mi.
Ďakujem

 • anonym
  25.09.2010, 10:45

  Liewik, akoby som tieto vety písala ja :D.
  U nás je to presne do bodky rovnako... až na to, že moja malá to robí od 4 mesiacov. Dovtedy pekne spala, zobudila sa 2x za noc, najedla sa a spala ďalej. Zmenilo sa to doslova zo dňa na deň. A trvá to do dnes. Minulý týždeň sme oslávili jeden rok...
  Zúbkami to nie je, cez deň je tiež usmievavá, nič jej nechýba, cez deň nemá problém ani so spaním. Ja som si už zvykla, že mám proste nespavé dieťa. Aby som sa aj ja vyspala, nechám ju nech spí v našej posteli (napriek dovtedajším zásadám!). Keď sa preberie, len sa k nej nahnem, aby si trošku "pocucala" a o chvíľku znova spí.
  Uznávam, že to nie je ideálne a už teraz rozmýšľam, ako budem toto dieťa odstavovať, ale vyskúšala som všetko možné a nič nezabralo, takže sa tým už ani nezaťažujem.
  Niektoré deti sú proste také, napriek tomu, že sa nám to nezdá, potrebujú cítiť svoje mamy. Moja dcérka je cez deň taká aktívna, toľko toho spoznáva, zažíva, že to potom v noci všetko spracováva a nevie riadne hlboko zaspinkať.
  Keď už naozaj v noci nevládzeš, nechaj si ju v posteli, aby si sa aj ty vyspala. Neboj sa, neublížite je. A uvidíš, že po čase dokáže prespať aj celú noc. Je to aj moja nádej... :)

 • anonym
  25.09.2010, 11:09

  Toto je podľa mňa len obdobie a zo zúbkami by som to moc nespájala nakoľko je cez deň pokojná. Aj my sme mali obdobie, že malý spával pri nás v posteli, trvalo to cca pol rok a potom sám od seba prešiel naspäť do postieľky. :D  Teraz spáva v postieľke, ale mám ju pritlačenú k stene a bočnicu komplet odmontovanú a prisunutú manželskú posteľ natesno k posieľke. :P

  Na zúbky sú naši dvaja najlepší pomocníci vo forme homeopatik a to VIBURCOL čípky, kúpiš v lekárni a potom guličky ktoré sa volajú OSANIT, ale tie sa dajú kúpiť v lekárni v rakúsku alebo v nemecku u nás nie, ak máš možnosť  zožeň si ich sú fantastické. :tup:

  Držím palce

+ -
Príspevkov: 2