Diskusie

Vytvoriť diskusiu

pracovna zmluva

zienky, potreboval aby som poradit. manzel ma prac. zmluvu uz podpisanu, ale nastupit ma az 25.8. medzicasom si nasiel lepsiu pracu - aj financne viac ohodnotenu, aj blizsie k domu. nechce tam nastupit, problem je vsak v tom, ze vypovedna lehota je 2 mesiace pre obe strany a ma uhradit penaznu nahradu vo vyske funkcneho platu za jeden mesiac. nevieme, ci to plati aj pre nas, kedze este ani nenastupil.....
prosim, kto viete, poradte nam, vdaka
evka

 • anonym
  02.08.2010, 09:05

  no, ešte mu nezačala plynúť pracovná zmluva(tá je platná odvtedy, čo by začal pracovať), tak by ste to asi nemali platiť.  Myslím, že stačí odstúpiť od zmluvy, ktorá nezačala platnosť (ale to si len myslím), treba si to overiť, príp. ísť za vedením tej firmy,  povedať, čo je vo veci, a ak je tá druhá práca finančne lepšie ohodnotená a bližšie k domu, je to veľké plus, ja b som išla do toho, nech si kto chce čo chce o mne myslí.

  Dúfam, že ti niekto lepšie poradí, daj vedieť, ako ste dopadli...

 • anonym
  02.08.2010, 12:48

  Od pracovnej zmluvy možno odstúpiť, len kým zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň bez toho, že by mu v tom bránila prekážka v práci, alebo do týždňa neupovedomí zamestnávateľa o tejto prekážke. (opísala som §19 ods.2 Zákonníka práce).

  Čo sa týka tej "pokuty" za výpoveď, to neviem. Nie je to protiprávne?

 • anonym
  02.08.2010, 13:45

  dakujeme za obe rady, dufam, ze to bude vsetko OK :)

+ -
Príspevkov: 3