Diskusie

Vytvoriť diskusiu

petéchie

Ahojte prosim vás majú niektorá vaše deti petéchie? to sú také malé bodky ako znamienka. Môj malý ich má na líci a okolo očka.Boli sme u dr. a vraví že to môže byť z tlaku pri kakaní a plači. Pred nedávnom sme boli na krv a vraj ju mal o.k. Stretli ste sa s tým?

  • anonym
    02.06.2010, 15:22

    ako dieta, ale mala som vaznu chorobu, volalo sa to Purpura henoch Schonline a mala som petechie po celych nohach. V tom case pred 20 rokmi to bola uplne neznama choroba. Pamatam si, ze ani zenska na pohotovosti presne nevedela co to je, ale vtedy ma necjali v nemocnoci, kde som zostala 3 mesiace. Jednalo sa o vnutorne krvacanie - tzv. skryte. Vlastne si to uz poriadne nepamatam, viem len ze som to mala po celych nohach a strasne ma to svrbelo a viem ze to bola vazna choroba, vlastne aj teraz pri porode som to musela udat, ze som to mala, pretoze to ma suvislost s krvou.

  • anonym
    02.06.2010, 18:15

    ahoj, môj starší syn mával petéchie (petíchie? neviem aký presne to má výraz, ale naša Dr. to volá petíchie)...vždy sa mu robievali pri dusivom kašli, alebo keď veľmi plakal...ono je to v podstate niečo také, že mu popukajú tie jemné cievočky pod kožou z nejakého tlaku (napr. to mala aj moja spoluležiaca na pôrodnici z tlačenia pri pôrode)...synovi sa to robievalo okolo očí, na krku a na hrudníku...teraz má už 8 rokov, takže už neplakáva (len občas trošíčku ;-) ) a choroby s kašľom máva len tak dvakrát do roka, ale zato sa mu veľmi často púšťa krv z nosa, čo je vlastne tiež zapríčinené "slabšími" cievkami...dobrý je na to Ascorutin (syn ho ako malý odmietal, tak sme mu kupovali Vitarutin)

+ -
Príspevkov: 2