Diskusie

Vytvoriť diskusiu

nočník

Ahojte maminky prosim vás od kedy ste učili malých na nočník?
ďakujem

 • nanuska
  05.05.2010, 16:17

  ahoj, ja som moju malú začala dávať na nočník,keď mala 10 mesiacov. Nočník má stále na tom istom mieste a keď jej treba cikať ukáže na nočník a vyciká sa. Teraz má 15 mesiacov,síce ešte nosí plienku,ale od začiatku roka chodíme po nemocniciach a operáciach,takže nás to trocha brzdí.

 • katka84
  05.05.2010, 16:43

  ja som začala malú dávať na nočník ked mala 15 mesiacov, ale sedeli sme tam pol hodinu niekoľkokrát denne a čítali ale pišať nie, tak po dvoch mesiacoch som to vzdala a skúsila zase ked mala 22 mesiacov, dala som jej dole plienku a každú hodinku sme išli na záchod občas sa aj popišala do nohavičiek ale rýchlo zistila, že je to nepríjemné a behom týždňa sa krásne pýtala. bola som až prekvapená že to išlo skoro zo dňa na deň. teraz má 26 mesiacov a plienku má len na večer ale ani to by už nemusela, lebo je vždy suchá, ale ešte chvílu nechávam pre istotu. pa pa

 • nnati
  05.05.2010, 17:24

  Prvé pokusy sme absolvovali vo veku asi 15 mesiacov - dcérka na nočníčku chvíľku posedela, 2-3x sa jej aj podarilo do neho vycikať, ale nezdalo sa, že by chápala, o čo ide. Tak som ju tým ďalej ani nezaťažovala. Teraz má 22 mesiacov, ale žiaden výrazný pokrok sa odvtedy neudial, naopak, v rámci prvého vzdoru sa častokrát odmieta na nočník vôbec posadiť. Iba občas sa do nočníčka vyciká - ráno po zobudení. Zatiaľ sa ale nikam neponáhľam a nechávam tomu voľný priebeh - na rozdiel od babky, ktorá malú iniciatívne naháňa s nočníkom po celom dome aj záhrade, čo tiež podľa mňa celej veci nijako nepomáha - čo už :s

 • sandras
  05.05.2010, 17:39

  dcera presne 2 roky, naučila sa do 2 týždnov od plienok úplne (aj v noci), syn 23 mesiacov a naučil sa behom 4 dní cez den, do 2 týždnov aj v noci (teda v 2 rokoch už vôbec nemal žiadne plienky, ani na noc, cestovanie)  ... nikdy predtým na nočníku "zbytočne" nesedeli

 • nnati
  05.05.2010, 19:25

  http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/988/je_vase_dieta_pripravene_zacat_s_nacvikom_na_nocnik.html

  Ešte pridávam odkaz na test, či je dieťa pripravené začať s nácvikom na nočník.

 • levicaiva
  05.05.2010, 19:35

  Ked mala dcerka 10 mes. dala somju prvy krat na nocnik. Ked sa jej podarilo vycikat sa don a aj vykakat vychvalili sme ju do neba. Zacalo ju to bavit. Teraz ma 19 mes. plienku sice nosi alw minieme tak 1-2 denne (ak sa stane nehoda). Nazanci ze chce cikat a kakat, ale niekedy proste pusti do plienky. Ked je bez nej a nahodou pusti do nohavic, zacne STRASNE kricat, plakat, hnevat sa. Teraz ked bude teplejsie zacne bez plienok chodit viac.

 • katka148
  14.05.2010, 15:40

  Aj ja by som sa chcela zapojiť do diskusie svojou skúsenosťou. Ako to bolo by mojej staršej dcérke ... V jednej múdrej knihe o deťoch, ktorú som našla v knižnici mojej mamy som sa dočítala, že keď má dieťa 7 mesiacov, už ho treba privykať na nočník. Keďže som bola čerstvá mamička, pri najbližšej návšteve obchodu s detskými potrebami sme nočník kúpili ... a stál v kúte, malú sme na neho občas dali posedieť, ale nič sa nedialo...minulé leto to mala dcérka 1,5 roka, som ju nechávala behať vonku bez plienok a len v tričku, resp. bodynkách, vycikala sa, kde jej prišlo, ale veľkú urobila vždy až keď som jej dala plienku :) Nič som nechcela nejako siliť ... až jedného dňa, už som mala odsledované, že keď potrebuje cikať, začne sa vrtieť a keď má gaťky alebo nohavičky, ťahať si ich medzi nôžkami, dali sme ju na "skutočnú dospelácku toaletu" a to sa jej zrejme zapáčilo. Tak sme postupne prešli na dávanie plienok len na spanie. Od roka a 7 mesiacov spala s plienkou už len v noci - niekedy bola suchá a vycikala sa, až keď vstala, niekedy trochu mokrá, ale nemala som odvahu nechať ju bez plienky celkom. Vyriešila to moja mama - keď som šla v decembri do pôrodnice - to bolo dcére 1rok a 11 mesiacov - prestala jej plienky na noc dávať. Odvtedy máme od plienok pokoj - aspoň pri staršej :lol:

 • anonym
  01.06.2010, 16:53

  Keď mala dcera 10 mesiacov skúsila som ju dať na nočník. Páčilo sa jej tam, lebo pekne sedela. Na začiatku asi nechápala o čo ide, takže sa vycikala len keď už premrzla :-) Dnes má 12 mesiacov a každé ráno sa pekne vykaká do nočníka. Pred spaním a vždy keď vstane ju dávam na nočník a takmer vždy sa tam niečo udeje. Pampersku ešte dávame, lebo sa pociká aj medzitým, hlavne keď pije veľa čajíka, ale na veľkú sa už pýta. Asi pochopila, že tak je to pohodlnejšie.

  Včera som nebola doma, tak ju prizerala sestra a podarilo sa jej pokakať do plienky, ale bola veľmi nervozna a sama sa začala vyzliekať.

+ -
Príspevkov: 8