Diskusie

Vytvoriť diskusiu

kŕmenie UM po ležiačky

Ahojte mamičky, zvlášť tie, ktoré kŕmite svoje dieťatko UM, môj 4mes. synček odmieta jest na rukách, vždy som ho takto kŕmila, že som ho držala v náručí, ale posledný týždeň takto nechce, začne sa krútiť, plakať až kým ho nepoložím do postielky/kočíka ale kedže je hladný tak mrnčí dalej kým mu nedám fľašu. Myslela som si, že ho zle držím, alebo že zo mna cíti nervozitu alebo čo, ale on to robí aj mojej mame, ani jej sa nedá držať na rukách.
Neviete prečo by to tak mohol chciet? Navyše má reflux (aj ked sa to už dosť dobre lepší) a mal by byt kŕmený vo vyvýšenej polohe, nie naležato, nemôže mu to robiť potom zle na žalúdok? Nemáte s takým niečim skúsenosť?

 • simona29
  08.04.2010, 07:21

  Ahoj, daj mu pod hlavu vankus a krm ho poleziacky. Musi byt vyvyseny, aj kvoli refluxu, ale to asi vies.

 • Danny
  08.04.2010, 13:31

  Nooo, vankúš... nie je to najlepšie riešenie, keď, tak tvrdý špeciálny pre bábätká, ktorý sa postupne vyvyšuje, taký akoby trojuholník pri pohľade zboku. No a dobre poslúži v tomto prípade vajíčko alebo lehátko.

  Ja napríklad pri kŕmení drobca nesmiem rozprávať, lebo mu to vadí. Skús aj Ty eliminovať podobné vplyvy, napríklad televízor, rádio, hluk. Jednoducho si ho vezmi na ruky, všetko vypni a nerob nič, venuj sa mu a uvoľni sa, malo by to pomôcť.

  Na príčine môžu byť aj rastúce zúbky, alebo môže mať plný noštek a preto sa mu zle poliká, alebo je trošku nachladené, a bolia ho uzliny za uškami.

  Alebo je to len tak, a po pár dňoch to prejde.

  Držím palce

 • Katenka
  09.04.2010, 17:44

  My papáme tiež UM, keď je veľmi unavený tak sa mi tiež mrví a mrnká. Ale osvedčilo sa mi vajíčko, keď sa mu niečo nepáčilo tak som ho trošku pohojdala a bolo dobre :) a ako aj spomínala kočky predo mnou, malému vadí keď niekto hovorí, prípadne chodí okolo. Musí byť tíško, najlepšie je keď sa na neho pozerám ako papá. Vtedy papá vzorne. Skús vylúčiť všetky rušivé elementy a uvidíš ako bude reagovať. Držím  palec

 • alenacvirigova
  10.04.2010, 21:53

  Ahoj. My sme dávali UM len večer na prikrmovanie a robila som to tak, že som malej dala pod madrac v postielke dobre tvrdý vankúš aj dva a bolo to v pohode. Robila som to aj vtedy keď malá mala soplík. Skús to.Je to lepšie ako nič.

+ -
Príspevkov: 4