Diskusie

Vytvoriť diskusiu

1. topánočky

Ahojte, potrebovala, by som poradiť, kedy kupovať dieťatku 1. "ozajstné" topánočky. Každý radí totiž niečo úplne iné - lekár povie; keď sa dieťatko postaví, články v časopisoch a knihy, až keď začne dieťatko chodiť, tak teraz "babo" raď.

 • sandras
  16.03.2010, 17:48

  aj ja mam také info, že ked sa dieťa postaví ... teda prvé topánky som kupovala, ked detičky začali vstávať a chodiť okolo opory. Ale nkupovala som hned riadne pevné topánky, ale pevnejšie šnurovacie papučky (zn. RAK) a prvé mesiace prežili v nich. Poriadne kožené topánky som kupovala v roku, ked začali viac behať aj po vonku. Mali sme ortopedické topánočky s pevnou pätou.

 • simona29
  16.03.2010, 18:46

  My sme to riesili tak isto, najskor mali kvalitne papucky a na von sme kupili v roku kozene botasky

 • baronka
  16.03.2010, 21:06

  Ako rehabilitačná sestra vždy radím mamičkám, aby kupovali dieťatku topánočky vtedy, keď sa začne stavať na nožičky. A najlepšie sú sandálky, ale s plnou pätou a na suchý zips. Dajú sa krásne regulovať zapínania aj keď má drobec nahodou vysoký nart. A pozor na podložku. Nie je vhodný mäkký matrac v ohrádke alebo na zemi, kde sa dieťatko hrá. Nožičky nemajú pevnú podložku a sťažuje to rozvoj chôdze. Aj keď najradšej vidím deti behať bosé. Je to to najlepšie pre vývoj ich nožičiek. Ale nanešťastie sa to nedá stále. Zima, neprijateľný povrch atď.

 • ZuzanaBacova
  17.03.2010, 13:58

  Ahoj, My sme nášmu malému kupovali prvé topánočky buď v Banbine alebo v riadnej obuve. Najlepšie sú slovenská výroba-napr. Kysucké nové mesto. Podľa mňa sú ako prvá obuv najlepšie papučky, sú ľahké. Hlavne nech majú pevné okolo členku, uzatvorené, aby si dieťatko nevytklo členok, nech majú klenbu.a spodok musia mať tiež pevný. V kvalitnej obuve predavačky poradia, treba si pýtať obuv na prvé kroky a behanie.  To či už sú na šnúrky alebo na suchý zips, to je už individuálne, my sme spočiatku kupovali výlučne na šnúrky, no vždy si to malý rozšnúroval, teraz kupujeme na suchý zips. Obuv je pre dieťa veľmi dôležitá, tak na peniaze netreba pozerať ( dať za jedne topánočky 30 eur sa možno zdá veľa ale zdravie je nenahraditeľné. ). a ako baronka napísala že najlepšie je behať bosé, no v dnešnej dobe kde. Malo by sa behať bosé len po tráve a po zemi. Po betone a na podlahe by sa nemalo.

 • sandras
  17.03.2010, 17:18

  kvalitné detské topánočky kupite aj v lekárni alebo zdravotníckych potrebách :wink:  Celkom fajn maju aj v RENO.

+ -
Príspevkov: 5