Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Nechuť do jedla, odmietanie jedla

Dobrý deň,
mám problém s papaním mojej 22 mesačnej dcérky.Momentálne žijeme v SRN.Cez sviatky sme boli doma na Slovensku. Dcérka naozaj pekne a pravidelne papala. Asi 2 dni pred odchodom začala odmietat jesť. Svokra ju síce nútila do jedla a tak som myslela, že to je dôvod, že to prejde.Teraz sme v SRN už druhý týždeň a ona skoro vôbec nič neje. Prvý týždeň som si vravela, že veď papá aj jogurt, pohryzkáva aj chlebík a ovocie a zje aj zemiačky.Varím každý deň. Mlieko začala odmietať úplne. No tieto posledné 2 dni nechcela absolútne nč jesť. Vypila asi 3 krát po 100ml mlieka a chcela asi pól jogurta. Iné druhy jedla odmietala. Cez sviatky jej narástli 3 zuby. Už má asi všetky. Najprv som to pripisovala zubom, no teraz neviem,či nemá iný problém. Robím si veľké starosti. Muž ma ukľudňuje. V lete mala tiež malý apetít, no pila aspoň dosť tekutín a pila aj mliečko. Ináč je dosť živá a vypadá, že ju nič netrápi. No jesť nechce nič. Zo dňa na deň je to horšie.Keď idem tu v SRN k lekárovi, vždy mi povie, že je všetko OK. No mne sa to nezdá. Čo by ste mi Vy poradili, ide o nejaký závažný problém? Čo by som mala robiť alebo ako ju motivovať do jedla? Veľmi pekne ďakujem za vaše rady.

 • sandras
  24.01.2010, 09:23

  deti mavaju obdobia, ked "nič" nejedia .. resp. stačí im neuveriteľne málo, aj len 100ml mliečka. Uvidíš, čo povie lekár, inak by som naadila probiotiká a čakala. Ak nespapá, odnes to preč a ponúkni až v dalšom zvyčajnom čase papania. Pár dní var jej oblúbené jedlá, ale nenúť ju a ani sa netvár sklamane, ak by nezjedla. Podla mna mohol nastať zlom, ked ju svokra nútila, može to byť aj psychologického pôvodu. Každú motiváciu do jedla može teraz brať ako "nútenie". Ak je to tak, nechaj ju, prejde ju to samo. 

  Niekedy je nechutenstvo spôsobené nedostatkom vitamínov aledbo železa (skús dodať nejakým multivitamínovým prípravkom, kedže v prírodnej forme to do nej teraz asi nedostaneš), prípadne zlou črevnou mikroflorou (pomožu probiotiká).  A niekedy nechutenstvo je sposobené len tým, že dieťa menej rastie (zvyčajne deti rastú v skokoch) a a velmi málo mu stačí k prežitiu. kedd bude vo fáze rastu, bude papať zasa viac.

  Moja dcerka zle jedla stále, ale práve okolo 2 rokov nejedla "nič".

 • kukas
  24.01.2010, 17:15

  Ano, suhlasim s predoslym. Skus to vydrzat! Hlavne nech pije. Urcite ju nenut, bude to len horsie. Ona sa tym aj presadzuje. Nastupuje obdobie vzdoru, nasla nieco, na com vidi, ze ti  zalezi, tak skusa, kolko dokaze.
  Drzim palce!

+ -
Príspevkov: 2