Diskusie

Vytvoriť diskusiu

cmúľanie palčekov

Ahojte mamičky. Mám 2,5 mesačnú dcérku, ktorej nedávame dudlík a začala si veľmi cmúľať palčeky a niekedy až celé pästičky. doteraz to vôbec nerobila a prišlo to zo dňa na deň. je dojčená, mlieka mám dosť, nezažila nič stresujúce, len zrazu cmúľa a cmúľa. som z toho zúfalá, lebo neviem či jej mám dať dudel alebo ju nechať cmúľať. čítala som rôzne názory, že by to mohlo byť kvôli tomu, že si objavila ručičky a že to postupne ustúpi a nemá sa dávať dudel ale aj to, že si zvykne a prsty mám nahradiť dudlom. raz som jej už skúšala dať dudel a zle sa mi prisávala na prsník, tak som od toho upustila.
prosím o radu. aké máte skúsenosti, či je to fakt iba to objavenie ručičky alebo zlozvyk, prosím napíšte. zíde sa mi každá rada. ďakujem vopred..

 • Anonym
  26.02.2014, 13:13

  Ahoj, ja si myslím, že to je v pohode, dieťa v takomto veku objaví rúčky a cmúľa.... Moje obidve deti vkuse cmúľali celé rúčky, slintali, cumeľ nikdy nechceli. Starší má 3,5 roka a nemal problém s tým, že by mu to zostalo ako zlozvyk. Proste to nejak po čase prestal robiť. Malá má 7,5 mesiaca a keď zaspáva, stále si dudle palček a vôbec jej v tom nebránim, keď je hore, tiež vždy všetko vopchá do pusy /podľa toho, čo má po ruke, ak nič, tak rúčky alebo vlastné nôžky.../. Deti majú proste potrebu "ukojiť" si sací reflex. Podľa mňa to vôbec nerieš, užívaj si bábo :-)

 • Ľubica
  05.03.2014, 21:18

  Ahoj, nejdú jej zúbky ? :D mojej dcére sa prvý zúbok objavil v treťom mesiaci. Tiež cmúľala pršteky a potom prestala :D
   

 • Lila157
  30.03.2016, 14:34

  my sme boli nedavno sesterkinho maleho pozriet a ten je v 10 mesiaci a ma osem zubov, to mi az do hlavy neslo :)

+ -
Príspevkov: 3