Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Nepretáča sa na bruško

Dobrý deň, moja dcérka bude mať o 4 dni 6 mesiacov.Nepretáča sa ešte ani z chrbátika na bruško,ani z bruška na chrbátik.Okolo piateho mesiaca sa v postielke začala otáčať na bok,pokúšala sa otočiť na bruško už jej chýbalo len veľmi málo, aby to dokázala, trápila sa trpezlivo dosť dlho, až to nakoniec vzdala.takto to skúšala každý deň.Každý deň sme cvičili, pretáčali, motivovala som ju hračkami, ale o tie nema záujem, vôbec sa po nich nenaťahuje. Neviem, čo sa stalo, týždeň dozadu sa prestala snažiť, keď leží v postielke, vôbec sa neotáča už ani na bok, otáča len hlavičkou, chytá si kolienka, leží na chrbátiku a ani sa neskúša pretočiť.Keď ju ja otočím na bruško, hlavičku drží pekne, zdá sa, že sa jej to páči,chvíľu tak vydrží a potom sa začne hnevať, zaborí noštek do podložky a je po zábave.Neviem, čo sa zmenilo, že sa prestala snažiť, prosím o radu, neviem ako jej pomôcť...Ďakujem 

 • bea2
  26.02.2014, 19:53

  maličká má ešte čas na všetko, my máme 6 a pol mesač. dcérku / tretie dieťa / a otáčame sa tiež len z chrbátika na bruško, naspäť nie, aj to len do pravej strany. Detská lekárka vraví, že je všetko O.K.

 • Lila157
  30.03.2016, 14:28

  netreba to silit a hlavne nemaj obavy ono to pride 

 • autumn11
  12.05.2016, 14:35

  tiež si myslím, že to netreba siliť. Každé dieťatko má svoj čas. Niektoré začne skorej, iné trošku neskoršie. Hlavne netreba porovnávať dieťa s ostatnými. Potom sa mamičky zbytočne stresujú.

+ -
Príspevkov: 3