Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dieťa odmieta jesť mäso

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť, moja dcérka 2 ročná, nechce v posledných 2 týždňoch jesť mäso, vždy ho vypluje, pekne vyselektuje z polievky. Čo mám robiť? V akej forme jej ho ponúknuť?

 • Mimi1
  28.09.2012, 16:25

  Milá Alu,
  vydrž pár dní a nepodávaj svojej dcére mäso vôbec. Možno naň nemá momentálne chuť a je preto zbytočné jej niečo takéto pridávať do stravy. Dávaj jej naďalej stravu takú, na akú je zvyknutá a vynechaj mäsko. Po nejakom čase jej postupne začni pridávať aj mäsko, porež ho na malé kúsky a vyskúšaj, či ho bude jesť alebo nie. Ja ti poradím z vlastnej skúsenosti, že nie je dobré dieťa nútiť jesť niečo , čo mu nechutí. To mi dáš za pravdu určite aj ty. Vôbec sa kvôli tomu mäsu nestresuj, príde jej chuť aj na mäsko, len vydrž.

 • agataa
  30.09.2012, 21:22

  Ahoj, mojej Lenke práve skončilo takéto nemäskové obdobie. Spočiatku som sa snažila zakamuflovať mäsko, ale vždy neúspešne, tak som si povedala, že ju to raz prejde... ak cez deň nezjedla ani kúsok mäska aj keď som jej ho ponúkla, tak som dbala na to, aby mala na obed alebo večeru jedlo s dostatočným množstvom bielkovín a železa. asi potroch ýždňoch ju to prešlo a sama si mäsko pýtala. Hlavne netreba stresovať a už vôbec nie nútiť ju papať, keď nechce, aby si nevybudovala odpor.

 • aurora
  09.10.2012, 06:58

  daj na tanier aj ked vies ze ma obdobie ze ho neje, nekamufluj ho ani nic podobne  a ak zje zje ak nezje tak nezje netreba z toho robit kovbojku. skus jej ponuknut rybu, viacej mliecnych vyrobkov, strukoviny. pride cas kedy ti ho zje. tiez je pravda ze ak je to tvrdsie maso tak detom to az tak moc nechuti. skus s masovymi gulkami - niecim co je velmi makke a nemusi to vela hryzt a nerobi sa jej z toho hrca v ustach. u nas doma deti prinajlepsom do 4-5r su prakticky vegetariani - jedia len ryby na maso nebolo ani starsie dieta ani mladsie.

+ -
Príspevkov: 3