Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako naučiť na nočník

Ahojte maminky,zaujímalo by ma ako a hlavne kedy ste začali učiť deti na nočník.Náš malý ma teraz 19 mes., čo myslíte je už ten najvyšší čas?Ako dlho Vám trvalo kým ste sa naučili na nočníček?Ďakujem pekne za Vaše názory!

 • monikabenová
  18.08.2012, 12:35

  Milá Janka, ja mám dve baby a môžem Ti povedať je to individuálne.Staršiu som začala odúčať v 21.mesiaci a to tak,že som jej dávala bavlnené plienky (aby mala pocit vlhkosti),používala som pri tom sandra nohavičky, dostať ich v lekárni.Začala sa pýtať po mesiaci, teda 22.mesačná.Takže cez deň už nemala plienku, ale na spanie mala do 28.mesiaca.A mladšia dcéra je VEĽMI pohodlná, u tej som začala v 24.mesiaci a u nej nezaberali ani bavlnené plienky , tak som ju teraz v lete nachala u našich po dvore chodiť na divoko a kade chodila tade cikala .CHúda sama ani nevedela, kedy ciká.A s kakaním úplná katastrofa.Vždy sa dakde zašila, a ked už bolo nakladené v nohavičkách, tak kričala HAMBA.Jej to trvalo 3.mesiace,takže27.mesačná,ale mám kamošky , ktoré odučili od plienok za 1-2 týždne.Takže  veľa šťastia a pevných nervov.

 • ewa
  19.08.2012, 00:50

  ahoj iba kratko - v lete nechat bez plienky na holo, kupit nove nohavicky alebo trenky, chvalit chvalit a chvalit :D:D novy stupienok ku wc aby lahsie chlapec ci dieta dosiahlo na wc a samozrejme najlepsi je priklad ocko synovi mamina dcere :D:D a najspolahlivejsi ukazovatel na odplienkovanie je striedava chodza dietata po schodoch - vtedy by malo byt fyziologicky vyzrete na pytanie sa :D:D
  ale kazde je ine :D:D:D:D

 • Viera
  19.08.2012, 07:22

  ja mám tiež dve baby, obidve som odúčala rovnako, nočníček bol na očiach tam kde sme sa zdržiavali najčastejšie a približne asi od tých 19-20 som ich skúšala dávať na ńočník. Niekedy chceli niekedy nie :D A potom asi o 2 mesiace ked už niekedy mi povedali, že cikali do plienky, tak som vyskúšala nedať im plienku. Prvý den sme sa preobliekali 7x. Druhý den 5x a tretí den začala zadržovať a rýchlo sme utekali na nočník. A na štvrtý den sme mali len jednu nehodu. prvá bola bez plienok v 24 mesiacoch, druhá v 22 mesiacoch. Ale je to individuálne, záleží to od dieťati. Kamaráka ktorá má rovnakého syna ako ja mladšiu dcéru tak, len teraz v 26 mesiacoch a začal sa pýtať sám. Tiež mali nočník na očiach ale malý nezáujem :D.

 • jasula
  19.08.2012, 19:22

  ahoj, naozaj je to individuálne, ja mám dvoch chlapcov a obaja sa odučili relatívne zavčasu - starší bol bez plienok od 19mes. a druhý od 20mes. aj keď na noc plienku ešte dávame na to máme čas. Pri oboch som začala tak aby si zvykli na noční mali ho na očiach a skúšali sme si len tak sadnúť, potom so ich jedného dňa nechala bez plienky, nestriehla som nejako že by som ich dávala nasilu len proste aby videli že budú mokrí jasne že prvý deň sme sa prezliekli veľa krát ale starší syn sa naučil veľmi rýchlo za dva dni sa pekne pýtal, ale je fakt že on aj dosť skoro rozprával (v 18 mes. už krásne celé vety) s tým mladším to trvalo trošku dlhšie. Skús malého len tak občas posadiť aj s plienkou aby sa nebál môj malý mal zo začiatku obdobie že mal z nočníka uplnú fóbiu vtedy sme to nechali tak a o mesiac ho to prešlo a krásne sa odučil ak uvidíš že nemá absolútne záujem tak ho nenúť.

+ -
Príspevkov: 4