Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Materská dovolenka

marunka, 04.06.2009 09:36

druhé dieťa

Mám 3 a 1/2 ročnú dcérku a som v 10.tt. Mám troška obavy ako budem po pôrode zvládať 2 deti.Týka sa to hlavne večerného kúpania, ukladania do postielky atď. Mamičky ako ste si to zadelili?

 • Kitty
  04.06.2009, 09:50

  No, určtite len začať so všetkým skôr, Keď chceš napr. aby si mala o 20.00 všetko hotoév-kúpanie, večera, zbežný poriadok...ja som začínala so starším a ten keď bol hotový, len som mu dala večeru a začala som s mladším a tým som potom končila kojením, aby som už zas nemusela okolo staršieho behať.

  Musíš si nájsť svoj vlastný systém, iné je, keď je aj niekto, kto by ti pomohol, vtedy je to v pohode.  Ale hlavne sa ničoho neboj, nejako to zladíš a potom to už pôjde ako po masle :-)

  prajem všetko dobré:-)

 • sulina
  04.06.2009, 11:11

  Ahoj, ja mám tiez dve deticky( 31/2 rocnú a 10 mesiacov). Medzi piatou a siestou je vecera, okúpat( teraz sa kúpu spolu vo vani), vecernícek, medzi tým urobím mliecko pre mladsiu a o osmej su v posteli.Ale niekedy sa stane( hlavne teraz v lete, ked sme dlhsie vonku) , ze nestihneme kúpanie, tak sa len rýchlo osprchuju a stane sa , ze idú aj neskorsie spat. Ale kvoli tomu sa svet nezrúti. Mne pomáha nastastie aj manzel. Je pravda, ze prvé mesiace sú "kritické", hlavne ked kojís, ale to sa zlepsí.

  Neboj, zvládnes to, drzím palce:tup:

 • cerkris
  22.06.2009, 08:04

  ahoj ja mám syna takmer troj ročného a  a druhý má teraz mesiac.robíme to tak, že väčšieho riešime priebežne ja alebo manžel, kúpe sa najprv malý , starší nám pomáha a kým ja poobliekam malého , tak manžel kúpe staršieho.potom kojím , starší už je v posteli a čítajú si rozprávku.ked dokojím ešte idem trochu ku staršiemu a potom už spia okolo  pol deviatej obaja.určite sa to trošku zmení ked ten menší narastie.uvidíme

 • marunka autor
  29.06.2009, 11:12

  Ďakujem  :-D

 • sandras
  29.06.2009, 11:19

  marunka, to príde samo. Ved rozdiel medzi detičkami budeš mať už dosť velký na to, aby staršia dcerka zvládla niektoré veci sama :wink: Ak ti bude mať kto pomosť (manžel, rodičia), tak sa to v pohode zvládnuť dá.

  Ja som mala dcerku v školke, manžel ju rano zaviezol, ja som sa venovala len malému, po nu som išla v rámci poobednej prechádzky, potom sme sa hrali, ak bol doma manžel, večer kupal bábätko on, takže som mala o starosť menej. Ak nebol doma, dcerku som nechala nech mi pomáha, podáva vecičky a vždy sa na to velmi tešila, ked maly zaspinkal, venovala som sa zasa jej. Asi som mala šťastie, lebo malý bol spachtoško, takže som nemusela dlho uspávať... od 3 mesiacov zaspáva sám. Záleží aj, ako si detičky "naučíš" od začiatku.

  Horšie to bolo zadeliť, ked už bola v škole ... ale tiež sme to potom vymysleli tak, že ulohy písala, ked malý poobede spinkal, aby mala na to klud a ja som sa s nou mohla učiť.

 • marunka autor
  30.06.2009, 13:12

  Ďakujem za múdre rady!! Určite to nejako  zvládnem.Veď mamy zvládnu všetko.

 • jarka160
  27.07.2009, 19:44

  neboj sa to tak pride vsetko samo...aj ja som sa toho obavala..mala som 3 rocnu dcerku ked som prisla nato ze som tehotna...aj sme to s priatelom chceli, ale ja som sa bala ako to zvladnem, ked som mala len 46kil pri vyske 160....a starsia dcerka este spavala s nami...tak sme sa tlacili na posteli a len pred nedavnom sa oducila od plienik...ale teraz to zvladam lavou zadnou..vsetko to ide akoby samo..alebo som si ich dobre naucila a niesu s nimi skoro ziadne problemy...pri druhej uz nerobim take chyby ako pri prvej:)

+ -
Príspevkov: 7