Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Režim dňa

Ahojte maminy kedy ste začali zavádzať miminkám režim dňa? Moj syn má dva mesiace nie je to skoro? Ale musela som s tým začať lebo mi celé dni nespal, plakal, iba na rukách chcel byť a ja som nemohla nič robiť. Tak som tento týždeň začala s nejakými pravidelnosťami, zatiaľ malý dosť bojuje ale už som ho aspoň naučila dopoludnia prespať aspoň tri hodiny. Popoludní mi spinká iba v kočíku.
Ak máte nejaké typy čo sa osvedčilo vám tak ich rada privítam. ;-)

 • PETKA2
  02.04.2009, 11:47

  Ahoj, ja som môjmu robila režím od narodenia, vlastne od kedy sme došli z pôrodnice a zabralo....i keď išli zúbky, niekedy menej búval.
  Presne do detailov....od rána až po každodenné večerné kúpanie a tej istej hodine...kým sa to dieťatko naučí, musíš sa snažiť robiť skoro všetko rovnako, aby sa do toho dostalo....aspoň u nás to tak fungovalo a malý má režím do dnes...akurát, že má 16 mesiacov a chcel by chodiť spať ešte 2x, a ja ho odnaúčam...myslím, že stačí iba raz...veľa úspechov prajem...

 • mikaa
  02.04.2009, 13:00

  Ahoj , ja po skúsenosti s prvým synom som malému zaviedla režim od narodenia a funguje dodnes a aj  ako dvojročný stále chodí spať o siedmej večer. Keď bol malinký tak som si presne všimla po akej dobe je unavený, dala ho do kočíka a vonku spal. A aj poobede spával v kočíku ,ale nemal problém spať aj v kočíku doma na chodbe.Samozrejme boli obdobia keď to nešlo presne ako som si to predstavovala.Od jedenástich mesiacov spí raz denne a potom sa naučil spať aj v posteli. Síce v našej...Takže u nás od narodenia večer funguje kúpeľ / teraz už viac sprcha/ , nakrémovať, večera , zuby, WC ,rozprávka / tá až tak po roku/ a spať . Len teda sám zaspí len v jasličkách.Ale to mi nevadí.
  Pekný deň

 • Lasha
  10.04.2009, 09:00

  Konečne nám to začalo fungovať. Cez deň si pekne pospinká a v noci nemáme problém so zaspávaním. Keď ho ukladám do postieľky tak mu púšťam jedno CD s upokojujúcou hudbou. Naučila som ho pri nej zaspávať a keď aj trošku plače tak vie, že na ruky ho už nezoberiem. Pohladkám ho v postieľke a on musí spinkať. Je úžasné, že sa to za pár dní naučil. Keď počuje prvé tóny tej hudby už ani nezaplače. Keď aj hneď nezaspí tak je tíško v postieľke a pozerá na svoje hračky.
  Zatiaľ ho neučím na pravidelný čas spania, lebo mi to nie vždy vydá, keďže si ho berú svokrovci občas. Ale každý deň o desiatej dopoludnia sa mi ho darí uložiť spať a už na ňom aj vidím, že o tomto čase je ospalý. Ostatné spánky v priebehu dňa riešim tou zaspávacou hudbou ;-)

+ -
Príspevkov: 3