Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Papanie tuhej stravy, ale väčších kúskov

Ahojte,

prosim Vás poraďte mi, ako mám navyknúť dcérku, ktorá bude mať 1 rok na jedenie väčších kúskov a nie len rozmixovanej stravy. Piškótku mi zje ak kukuričné chlebíčky po troške obžúva, ale nič iné. Chlieb zje, no do 5 minút ho vyvráti. Aj s banánom boli problémy. Ona mala najprv reflux. Boli sme u lekára, ale všetko je v poriadku. Chcem ju už učiť aj na normálnu stravu, ktorá bude trošku popučená a nie riadne rozmixovaná. Poraďte mi, ako ste to robili Vy, nejaké fígle. Ona má pritom dobrý apetít. No svokra sa ma stále na to vypytuje. Nútením ju k ničomu neprinútim. Ona ked nechce,tak to nerobi.Ďakujem za Vaše rady

 • cibina
  24.03.2009, 07:43

  Ahoj, neviem čo všetko ste vyskúšali, my sme podávali rozmixovanú stravu iba okolo šiesteho, siedmeho mesiaca, potom som začala len roztláčať. Synček nám najprv väčšie kúsky vypľúval, tak som ich lepšie roztlačila, ale veľmi rýchlo si zvykol. V deviatich mesiacoch už bez problémov spapal väčšie kúsky. Ak má už dosť zúbkov, tak by to nemal byť problém. Napr. bánan je mäkký, nakrájaný na menšie kúsky, dá sa lahšie požúvať, aj nastrúhané jablčko na väčšom strúhadle, nie úplne na kašičku, dobre sa na tom trénuje a nie je to pre detičky tvrdé sústo. Treba len postupne pridávať. Neskúšali ste ani mäkký chlebík?

 • Kitty
  24.03.2009, 07:54

  Moja svokra mala syna a po 1 a pol roku môjho manžela. A vravela mi, že keď môj muž jedol už normálne, aj kúsky pekne jedol, tomu staršiemu musela stále všetko pučiť  a mixovať, lebo ho naťahovalo... Asi to treba nechať  a počkať keď začne papať a pýtať si aj samo väčšie kúsky, aby ste sa zbytočne nestresovali, na nič to nie je dobré, hlavne keď máte od dr. potvrdené, že je všetko o.k.

 • arian
  24.03.2009, 10:13

  Ahoj.

  Chcem Ta len povzbudit. Nemyslim si, ze by to bol taky problem. Niektore deticky, potrebuju viac casu. Rozmixovane jedlo ti urcite nebude papat do 18-tky. Radcej chvilku pockaj a skus to o mesiac dva, ako ju nutit a zhnusovat jej tym jedlo. Mohlo by sa stat, ze ti odmietne jest vsetko okrem mliecka.
  Musim sa priznat, ja som malemu jedlo nikdy nemixovala. Vzdy som vsetko pretlacila len vidlickou, alebo nakrajala na uplne drobne kusky. Aj masko.
  A otazky a mudre rady od svokry? Pritakaj jej, ale urob si podla seba. To sa osvedcilo aj mne. Kazda svokra mudruje, ale oni nam chcu len pomoct. Urcite to nemyslia v zlom.
  Neboj, aj tvoje dieta sa raz nauci jest stravu, ktoru treba pozut.
  Drzim palce.

 • svistulka
  24.03.2009, 21:49

  Ďakujem, za Vaše povzbudenia. Ja ju do ničoho nenútim. Skúšala som jej dávať keksíky pre detičky a piškótky. Tie si nejako pohryzká a požužlá. Potom som skúšala jabĺčko nakrájať na kúsky. To robim už š mesiace. Kompletne to vypľuje. Čo sa týky chleba, ten skúšam tretí mesiac. Ona ho len obcmúľa, keď niečo zje, tak mi to o par minút vygrcká. Teraz skúčam krupičnú kašu aj s kúskami kornflaksov. To už si zvykla. Banán zje ťažko aj rozmixovaný. Keď ona od mala grckávala aj po mlieku, lebo jedla hekticky a prehltla veľa vzduchu. Ti trvalo skoro do šiesteho mesiaca a do desiateho sa jej to niekedy tiež stalo. Je to ťažké. Naučiť ju na papanie stravy nebol problém, len to mixovanie. Veď mi to budeme skúšať ďalej a nejako sa to naučíme. Ja, keď som bola malá, tak som skoro vôbec nechcela jesť. Dcérka v porovnaní so mnou papá rada a dosť. Neviem, ale prečo nechce ten chlebík.

 • Kitty
  25.03.2009, 06:12

  ano, jej určite zostal kdesi v podvedomí (aj keď si to možno neuvedomuje) taký stres z toho jedenia, ako si písala. Len jej dávaj to, z čoho ju nenaťahuje a nevracká, aby si zvykla, že papať má byť v kľude a tak. ale myslím, že si si aj sama dobre odpovedala  v tvojom predchádzajúcom príspevku. Hlavne žiadne stresy, a svokru jedným uchom dnu a druhým von. a rob si posvojom. Každé dieťa je iné, aj tabuľky sú len smerodatné, nie je to Božích desatoro...

+ -
Príspevkov: 5