Diskusie

Vytvoriť diskusiu

prvá návšteva lekárky po pôrode - kedy ?

Ahojte,  od 24.1. 2009 som sa stala "krstnou babičkou" malého Samka:wink:

moja sestra sa stala prvýkrát  babičkou a moja mama prvýkrát prababičkou, wink: :wink: :wink: viete si predstaviť našu radosť.

Teraz , ale máme problém s našou čerstvou mamičkou nášho malého Samka. Dnes po 6 dňoch po pôrode bola sama autom u detskej lekárky 20 km od bydliska a hneď 35 km  na kontrole u svojej pani gynekologičky.:|

Chcem Vás poprosiť, keďže ste tu väčšinou mladé mamičky, či jej konanie považujete za zodpovedné,:?:  lebo ja nie, ale môžem sa aj mýliť, mladou mamičkou som bola pred 22 rokmi.

Ďakujem za odpoveď

 • nanima
  30.01.2009, 19:16

  Jej konanie, nie je ničím zvláštne, musí sa predsa starať o malého. Asi mala nejaký dôvod, keď išla ku gynekologičke. Nemajte o ňu strach, snaží sa robiť bežné veci ako ostatné mamičky na materskej:)

   

 • PETKA2
  30.01.2009, 19:24
  A ako rodila?Ale myslím,že všetko záleží len od nej ako sa cíti!Ak rodila normálne,čo viem chodí sa na kontrolu až po šiestich týždňoch,po šestonedielke,samozrejme ak nemá hneď nejaké zdravotné problémy,a bežne sa býva po pôrode v pôrodnici 5 dní,a to sa hneď chodí aj k detskej lekárke s novorodencom,ktorú chce navštevovať. O kontrole po 6. dňoch som nepočula.A to šla aj s malým bábom k tej svojej gynekologičke??Tak to bolo maximálne nezodpovedné,až to tak bolo.Veď to malé mohlo kadečo dostať v tomto období,keď je najviac chrípok!!!!!!!!!!!!!!!!! :ups: :evil:

 • levicaiva
  30.01.2009, 20:27

  Ahoj, ja som rodila sekciou a v prepustacej sprave som mala napisane ze mam ist na kontrolu ku gynekologovi po 6 dnoch od prepustenia. Nesla som. Az do 6 nedeli. A nikomu to neprekazalo!!

 • monči
  30.01.2009, 20:31

  pravdepodobne išla s dieťaťom na prehliadku,k lekárke,kde ho chce prihlásiť,je fakt,že lekárka by mala prísť k nej,ale nie vždy sa to dá,takže to je normálne.a že išla aj ku svojej gynekologičke?je to nezvyčajné,o takejto skorej kontrole som ani ja ešte nepočula,ale možno bola len zaniesť papiere,prepúšťaciu správu a ak treba predpísať lieky,ja som tiež bola v deň prepustenia u svojho gynekologa,len malo to tú výhodu,že je v tej istej budove.možno to,že išla s drobcom k svojej gynekologičke,nebolo najlepšie riešenie,ale možno iné teraz nevidela,asi sa jej ťažko odchádza od svojho dieťaťa,hlavne tak skoro.

  odsudzovať ju hned,že je nezodpovedná sa nedá,možno by bolo lepšie jej na budúce ponúknuť pomoc,že sa jej niekto postará o dieťa,či pôjde s ňou.keby som musela tiež cestovať dialku k lekárovi po prepustení z nemocnice po pôrode,tiež by som musela vziať aj dieťa,kedže by sa mi nemal oň kto postarať

  a blahoželám,cítiť,že máte veľkú radosť z bábätka v rodine,tak si to užívajte ;-)

 • Kitty
  31.01.2009, 08:01

  Určite nie si staromódna, ale ťažko riešiť nikoho, keď nevieme, aké pohnútky ju k tomu viedli, aby  išla sama. To že išla k pediatričke sa mi zdá celkom normálne a ak išla aj na gynekológiu, asi mala nejaké bolesti po pôrode, príp. zapálené prsníky. To ste sa mali spýtať jej, Taktiež či nepotrebuje pomoc, alebo či ste nemali dokonca ísť s ňou a postrážiť drobčeka. A to že dnes žena cestuje sama s dieťatom je úplne normálna vec, aspoň z môjho hľadiska, pokiaľ ho nemá kam dať. No ja na mojom mieste by som určite niekoho poprosila o doprovod. Prajem vám všetkým veľa zdravia:wink:

 • alica121
  31.01.2009, 16:57

  ďakujem Vám všetkým, dosť mi to pomohlo. Pre vysvetlenie, prečo sama a prečo sa jej nepýtame..... : dôvod je ten, že má partnera čo si myslí, že žena má určité veci...... riešiť sama a ona si myslí, že keď by požiadala o pomoc tak asi by v jeho očiach zlyhala. Ponuka na pomoc bola, pri pôrode bola sestra, no otec (teda partner)  nebol ani v pôrodnici a , prišiel až 4 hod. po pôrode.  Ale toto je problém, ktorý nechcem riešiť. :cry:

 • jezibaba
  09.02.2009, 15:03

  Alica, buď rada, že je taká samostatná. Ak chceš byť nápomocná, daj jej najavo, že keď sa ozve, rada pomôžeš. Ale nemiešala by som sa, keď sa nepýtajú.

  Ja si to už nepamätám a chcem sa spýtať: dokedy po návrate z pôrodnice treba ísť k pediatrovi?

+ -
Príspevkov: 7