Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Škôlka

Ahojte mame 2 detičky 3,5 ročneho syna a 7 mesačnu dcerku. :baby: S malou som na mm dovovenke ale riešim dilemu či dať syna do školky alebo ho nechať doma.Ako ste to riešili vy?

 • adulla
  24.05.2012, 09:25

  Ahoj, ja mám deti s približne rovnakým vekovým rozdielom. Staršiu som dala do škôlky keď mala 3,5 roka a menšia mala vtedy 10 mesiacov. V tom období sme sa aj sťahovali, takže staršia si rýchlo našla nových kamarátov v škôlke, veľa sa tam naučila, dala by som ju tam znova, škôlku už potrebovala...
  Na druhej strane nosila domov choroby a menšia bola sústavne chorá, tým že nemala vybudovanú žiadnu imunitu, a vlastne je viac chorľavá doteraz. Takže malo to aj výhody aj nevýhody. Teraz od septembra idú do škôlky už obidve. :idance:

 • anonym
  24.05.2012, 12:54

  ahoj, ja som tiez za skolku... aj ked mala mi nosila choroby, ochorelo aj babo, ale kolektiv uz v troch rokoch potrebuju

 • anonym
  24.05.2012, 13:17

  Súhlasím s názormi predo mnou . Trojročné dieťatko škôlku potrebuje. Nech by sme sa mu venovali akokoľvek, škôlka mu dá viac.

 • anonym
  24.05.2012, 13:44

  všetko má svoje pre a proti. ja som dcéru nedala do škôlky, lebo som si nevedela predstaviť ten stres ráno, s oboma sa vychystať do škôlky. teraz už ked je menšia väčšia, to už je úplne pohoda..to už ju vyberiem. ona si tam cupká pomedzi detičky..staršia išla ked mala 4 roky. nemyslím, že by jej sa tým nejako ublížilo ked bola doma. a ja som si aj ju viac užila..už sa tie roky nikdy nevrátia späť..keby som to mala vrátiť späť urobila by som to presne tak isto..
  ona si velmi rada pospala ráno. aj terazmi jej príde luto, ked ich musím budiť
  iné by to možno bolo. keby som mala niekoho kto by snou ráno do tej škôlky išiel..ale kedže nemám tu nikoho takého. tak sa mi tozdalo ako najlepšie riešenie..
  ale druhá vec je, že choroby, tomu som sa chcela ja vyhnúť aby mi to malinkaté bolo choré. ako kamoška čo máme rovnako staré detičky, staršiu dala do škôlky a odniesla si to tá menšia lebo bola s nou potom dva či tri krát až v nemocnici..čo staršia doniesla zo škôlky..

 • anonym
  24.05.2012, 13:57

  Ja som tiež s mladšou doma,malého som dala do škôlky,lebo má rád spoločnosť,deti,ľudí okolo seba.Ale skončilo to tak,že mal za 5 mesiacov-7 antibiotík,zápal priedušiek,2 krát zápal ucha a skončilo to tak,že na jedno ucho skoro vôbec nepočul nosná mandľa sa mu tak zvačšila,že keby ešte raz ochorel mohol ohluchnúť.Takže cca 2 týždne sme po výbere nosnej mandle.Kým nechodil do škôlky bol pár krát chorý cez rok,ale to iba soplíky,kašle.Ja len k tomu,ak ti bude mať kto pomôcť tak dieťa by som dala do škôlky,ale ak budeš na všetko sama ako ja muž ide ráno do práce príde večer všetko je na mne.Keď bol ten kolotoč chorôb bola som strašne vyčerpaná noci ťažké,mladšej išli zuby,domácnosť mala som toho vyše hlavy.Keď bol malý chorý ďalší problém bol,že s malou nemal ísť kto von na balkóne nechcela byť ani spávať.Iba toľko zo zážitku menom škôlka.Teraz je malý doma a sme radi tak ako to je.V septembri nastupuje už teraz mám hrôzu čo nás zas čaká.

 • sandras
  24.05.2012, 19:08

  Ak si si nedala prihlášku vo februári, teraz už riešiš asi zbytočne či ho teraz dať, alebo nedať. Prijímanie detí na september už prebehlo a pokial nemáte nejakú extra prázdnu školku, vezmú ti ho aj tak až od dalšieho školského roku.

  Podla mna dieťa v tomto veku v istom zmysle kolektív už potrebuje a aj samo vyžaduje. Ale ak mu to vieš zabezpečiť napríklad častým navštevovaní ihrísk, kamarátov a materského centra, nič sa nestane ak pojde aj neskor. Len pre teba to bude ťažšie, ked dcerka podrastie, začne chodiť, asi sa už nebudeš tak stíhať a vládať staršiemu venovať ... školka by pomohla ja tebe, aspon na tie 4 hodinky by bola fajn.

 • monči
  24.05.2012, 20:30

  ja si myslím,že dieťa už ten kolektív potrebuje.rodič nech sa snaží ako chce,kolektív,učiteľky a nové prostredie mu dá veľmi veľa.samozrejme záleží od dieťaťa.každé je iné.ak ti ho prijali do škôlky,tak neváhaj a určite ho daj.ak by bolo veľmi zle,stále máš možnosť nechať ho doma a zo škôlky ho dočasne odhlásiť,prerušiť dochádzku.

  a inak,ako písala sandra,ak si si nedala prihlášku vo februári,teraz toho veľa nevyriešiš a môžeš to riešiť až na bud. šk. rok.a to si myslím,že už bude dosť veľký,aby do škôlky chodil

 • anonym
  24.05.2012, 21:37

  ja maleho tiez davam do skolky a cakame druhe babatko takze budem na materskej. davam ho vsak len na pol dna a myslim si,ze ked budem vidiet ze mi chorlavie a nakazuje malu tak ho vyberiem. ale to budem riesit ked ta situacia nastane. doobedie s detmi mu pomoze a zvysok dna si este aj uzijeme vsetci traja(styria) spolu

+ -
Príspevkov: 8