Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Treba poziadat o rodicovsky prispevok na mladsie dieta ak mi u starsieho dietata konci ?

Dobry den chcem sa opytat ...moja situacia je ze moja dcerka ma tento mesiac tri roky a doteraz som poberala na nu rodicovsky prispevok no ten mi skonci mam automaticky narok u mladsieho na rodicovsky prispevok alebo si to mam ist opat vybavovat? Lebo ked sa narodil pred rokom som nemala narok na materske a tak som nadalej poberala RP na dcerku ale papier na RP som podala pri jeho narodeni...mam ist zase na urad alebo ma maju v evidencii? Poradte prosim

 • anonym
  17.04.2012, 13:22

  Ahoj. Ja som bola v rovnakej situacii. Pri narodeni mladsej som podpisovala na UPSVaRe papier, ze nemam narok na materske, ze nadalej poberam rodicovsky na starsiu. Ked dovrsila tri roky, ten mesiac, prip. nasledujuci, som musela poziadat na UPSVaRe o rodicak na mladsiu. Cize, ano, treba o to ziadat nanovo, aj ked vsetky papiere maju. A nezabudni si od nich vypytat papier, ze si jeden prestala brat a zacala druhy poberat a odovzdat to v zdravotnej poistovni. A skontroluj si aj socialnu poi. Ja aj ked som to mala vsetko pri narodeni mladsej obehane a ok, ked starsia dovrsila tri roky, musela som to obehavat nanovo, lebo v tom maju neporiadok. :iscrewloose:

 • anonym
  17.04.2012, 15:54

  presne tak, ako predtým písala mamina - treba o to žiadať :idoh:
  mne tú žiadosť pani z UPSVaR-u aj poslala, ale u nás je pošta až "príliš spoľahlivá" tak mi to milá tetuška nedoručila ako u viac dôležitých aj doporučených zásielok, tak som na to pozabudla a na ďalší mesiac volám rozzúrená na UPSVAR :evil:  že čo mi RP neposlali a oni, že mi to poštou poslali, len ja som sa neozvala :ups:  tak som išla robiť poriadky na poštu :evil:  nech mi teda oni preplatia to, z čoho platím účty, keď si tak "svedomito" trápna poštárka plní svoje pracovné povinnosti :iscrewloose:
  Tak som potom s babami letela na UPSVaR a prehlásila si to hneď na to najmladšie (teraz bude mať rok) nech mám 2 roky pokoj :whistle:

+ -
Príspevkov: 2