Diskusie

Vytvoriť diskusiu

predlzenie rodicovskej dovolenky

ahojte moj syn bude mat v juli 3 roky ak by som chcele predlzit rod dovolenku ako postupovat? chory nebyva ja mam zaujem o tu co nic nedostanem len za mna platia odvody a do skolky moze chodit a ja by som mohla pracovat na dohodu?
diky

 • anonym
  29.03.2012, 15:29

  toto sa uz asi nenazyva predlzena RD, ale dobrovolne nezamestnana. pojdes sa normal prihlasit na urad prace a mozes robit na dohodu. a maly moze ist do skolky, ak ti ho teda zoberu. este stale je to tak, ze v pripade, ak je vela prihlasenych deti, tak maju prednost deti zamestnanych rodicov.

 • anonym
  29.03.2012, 20:29
 • sandras
  30.03.2012, 06:45

  ak nie si zamestnaná, stačí to nahlásiť na UPSVaR, zájsť potom na sociálnu a na zdravotnú poisťovnu a tiež to tam nahlásiť. Nič iné sa nevybavuje. Či možeš pracovať na dohodu, to sa spýtaj asi na SP ... nevuiem, ako to je teraz, ale kedysi si matky na RD, ktoré zároven boli zamestnané na dohodu, museli platiť odvody samé ... ale možno sa to už zmenilo.

  A sleduj zákony, mame novú vládu, takže do júla to može byť zasa uplne inak!!! Za byvalej Ficovej vlády matka nesmela zároven byť na RD a pracovať (ani na dohodu!), nesmela byť na RD a mať dieťa v školke.

 • anonym
  30.03.2012, 08:57

  Ahoj, ak chceš pracovať na dohodu a dieťa dať do MŠ, tak potom nepôjde o predĺženú RD. Ak by si zarobila menej ako 139, 96 eur mesačne, tak sa choď prihlásiť na úrad práce a odvody za teba ako nezamestnanú bude platiť štát. Ak však vieš, že na 100% prekročíš tých 139, 96 eur, tak potom si zdravotné (do 50 eur) platíš sama a nemôžeš byť evidovaná na úrade práce - iné odvody však neplatíš - až v budúcom roku, ak by si prekročila nejakých cca 4900 eur ako ročný príjem z činnosti na dohodu.

 • anonym
  17.05.2012, 11:03

  ja som na predlzenej rodicovskej dovolenke zo zdrav.dovodov do dovrsenia 6r mojho dietatka. Vybavila som si to na UPSVaR na ,,posudkovom,, Vypytala som si ltacivo,obvodna mi ho vyplnila,dolozila prefotene odborne vysetrenia.Bolo potrebna aj kompletna zdravotna dokumentacia. PO 2m mi prislo vyrozumenie,ze mi ziadosti vyhoveli.
  od 1.1.2012 mozem byt na predlzenej rodicovskej,davat dietatko do skolky a este aj chodit do roboty..PRITIAHNUTE ZA VLASY??? BOHUZIAL take mame uzasne zakony na Slovensku.

+ -
Príspevkov: 5