Diskusie

Vytvoriť diskusiu

smrkanie

mamicky ako ste naucili svoje deti smrkat nos?moja pomaly 3rocna dcera nechce ani za svet fukat nos.skusala som napodobnovanie jezka afukanie nosom do papierovych guliciek ,nic nepomaha ako ju to naucit.nechce spolupracovat.za rady vopred dakujem

 • anonym
  06.03.2012, 15:49

  ahoj, my sme mali podobny problem, tiez nas maly nechcel spolupracovat..ono to prislo nakoniec same od seba..pohrozili sme, ze ak nebude fukat sam, pouzijeme vysavac a to zaberalo..takze neboj, upravi sa to:-)

 • Damini
  06.03.2012, 16:30

  Obe deti asi od roka a pol. Tiež pomohlo vyhrážanie sa vysávačom. Malo to okamžitú účinnosť :ups: :P

 • anonym
  07.03.2012, 08:50

  Mám 3ročného tvrdohlavca. Smrkanie do vreckovky nacvičujeme už rok a pol.  Skúšali sme trúbenie ako veľký , alebo malý slon, ako malý školáčik, ako veľký chlapec. No trápenie, plač predtým, plač po tom.  Nakoneic som sa vyhrážala vysávačom, čo pomáhalo, ale potom si zvykol a chcel jednu dobu len vysávačom, normálne si ho dovliekol.  A znížila som sa k tomu, že som ho uplácala čokoládou, ak si vyfúka do vreckovky.   Naposledy sme pred ním celá rodina fúkala do vreckovky s veľkým komentárom, potom bol zvedavý čo sme vyfúkali.  Ale taký mesiac sa mi zdá, že je to lepšie. Sa stalo, že si už pýtal vreckovku sám.

+ -
Príspevkov: 3