Diskusie

Vytvoriť diskusiu

.Pocikávanie

Krásny deň prajem,náš malý huncutik sa nie a nie odučiť od nočnéj plienky.Keď mu dám na noc plienku je dosť precikaná,keď mu nedám tak sa pociká.Má 3 roky a 1 mesiac.V noci ho dávam vycikat o 22-23 hod.potom už nie nakolko sa potrebujem vyspať do práce.Kedy dávate naposledy večer piť detičkám vy?Ja o 18hod.

 • anonym
  07.02.2012, 13:13

  Tvoj synček zrejme ešte nie je zrelý na spánok bez plienky, daj mu čas. Určite to príde, že plienka bude v noci suchá.
  Mám dcérku, ktorá tiež mala na noc plienku do troch rokov. Potom to prišlo samo od seba, týždeň v noci suchá a bolo to. Viac sa nepocikala, ani bez plienky.
  Nechám ju poriadne, niekedy aj 2x vycikať pred spaním. V noci ju nebudím / pretože si myslím, že nie je dobre prerušovať spánok budením/. Čo sa týka pitia, nijako to neobmedzujem. Dokonca sa napije tesne pred spaním, aby vydržala do rána. V lete pila aj  počas noci, pretože ju smäd zobudil. To riešim tak, že má pri posteli športovú fľašu, ak je smädná napije sa.

 • anonym
  07.02.2012, 13:17

  deti maju narok amt plienku v noci do 5 rokov takze este ste v rezerve :) nas maly sa to naucil sam neviem daj mu cas urcite za chvilu pride tyzden ked sa nepocika vobec.

 • anonym
  07.02.2012, 14:09

  ja som sa tiez bala,lebo moja dcerka sa este ako 5rocna sem tam v noci pocikala.dokonca do 5apol roka ked bola nachladena.potom znoci na noc to prestalo tak som si vydychla
  :D ked mala 3roky tak som jej este plienku davala na noc,mala velmi tvrdy spanok tak asi preto.ale potom som ju zacala budit v noci na cikanie,ani sa neprebrala v spanku sa vicikala do nocnika takze ona ani nevvedela ,ze cikala.stretla som sa snazormi ,ze v noci nieje dobre deti davat na nocnik ,ze by to mali robit same,no neviem

 • anonym
  07.02.2012, 14:12

  aeste pit som dala ked chcela ,podla mna ked dieta si pyta vv noci vodu asi je smädne .zdalo sa mi drasticke nedat dietatu vecer napit .

 • anonym
  07.02.2012, 14:12

  aeste pit som dala ked chcela ,podla mna ked dieta si pyta vv noci vodu asi je smädne .zdalo sa mi drasticke nedat dietatu vecer napit .

 • monči
  08.02.2012, 12:40

  ako tu už niekto písal,dieťa na nočnú plienku má nárok do piatich rokov.tam nevysvetlíš,že treba ísť cikať.na to musí dozrieť.denné odúčanie sa dá akotak natrénovať,ale nočné žiadnym spôsobom.takže bud nebudeš dávať plienku a bude ti vždy precikaný(uváž ale riziká,ktoré to so sebou nesie,ako možné zápaly a traumy),alebo plienku dáš a budeš trpezlivá,kým dozreje.piť dieťa musí,nechceš spôsobiť dehydratáciu.najmä nie v prípade,že plienku má precikanú.keby bola len cvrknutá,tak fajn,vtedy sa to dá riešiť obmedzením pitia na večer,ale v tomto prípade si myslím to nemá zmysel.

  a k tomu budeniu dieťaťa na nočné cikanie.som zásadne proti.dieťa ani netuší,že ide cikať.musela by si ho riadne prebrať,nie len zobudiť,zobrať a dať vycikať.ale potom sa nie je čo čudovať,ak je takéto dieťa cez deň nervozne.

 • anonym
  09.02.2012, 17:37

  Tak ja poznám zopár mamičiek ktoré nedávajú 2-3 ročným deťom piť zopár hodín pred spaním len aby sa nepocikali v noci alebo niektoré plienku nedajú a potom ráno po dieťati kričia.Mám kamarátku ktorá nedávala dcérke na noc plienku a malá ešte nemala ani 2 roky.A potom sa sťažovala koľkokrát sa jej dcérka pocikala,ona paplon dala len presušiť a hotovo s praním sa netrápila.Určite to poznáte na ihrisku,v materských cenrách keď sa dáte do reči s ostatnými mamičkami koľko je tých čo deti v noci budia aby sa vycikali.Tiež to neuznávam,podľa mňa dieťa na to musí dozrieť,bohužiaľ vo vačšine je taký argument že chcú ušetriť za plienky,fakt smutné.

 • sandras
  09.02.2012, 18:18

  Dievčatá dobre píšu, zatial to nerieš .... ak to neprestane do tých 4,5-5 rokov, potom by som sa obrátila na lekára. Aj moj nazor je, že nedať dieťaťu piť ak je smädné a budiť ho v noci, aby sa vycikalo je zbytočné ... dosiahneš akurát to, že ty aj dieťa budete z toho vynervovaní a aj tak sa neodučí skor (práveže možno neskor, lebo psychická nepohoda može byť práve dovodom nočného pocikávania)

  mne sa deti prestali pocikávať v noci velmi skoro, okolo 2-2,5 roka, ale nijako sme to netrenovali, prišlo to samo potom, ako sa začali pýtať cez den, zrazu mali suche plienky, tak som prestala davať.

  Pitie som neobmedzovala nijako, syn zaspával s flaškou mlieka/čaju do nejakých 3 rokov. Spočiatku sa budieval okolo 22:00, ale potom aj to prestal a ide až ráno. Dcera sa pocikala občas v nepravidelných intervalocch, jej som davala do postele podložku, aby sa mi nezničil matrac.

+ -
Príspevkov: 8