Diskusie

Vytvoriť diskusiu

kedy na nocnik?

ahojte, chcela by som sa spytat kedy zacinate davat deticky na nocnik?

 • anonym autor
  21.08.2008, 15:33

  Ahoj Zuzzi,ale nechala som ho aj bez plienky,celý júl tak behal po dvore,cikal na trávičku ked bol nahý.ked mu dám slipy tak ich ociká,vôbec mu to nevadí,ani ked sa pokakal,hrá sa dalej.Vidím na ňom,že má rád súkromie,ked chce kakať,tak sa vzdiali.Aj ked kaká do plienky nepovie že kakal,nerád sa prebaľuje a povie "nechceš plienočku".Ale ked som mu nedala,o chvíľu mám mláčku na koberci,alebo sa pokaká na podlahu v spálni a dobre vie kde má nočník.Som už z toho zúfalá,radšej mu dám plienku a je pokoj,ja neviem asi je to naň ho priskoro.Aj ocko mu ukazoval ako sa ciká,skúšala som aj nové 2 nočníky,má aj dosku na WC a nič,chvíľu tam posedí a povie "nejdeš cikať".Nočník mu môžem dať aj na dvor,ukážem že má tam ísť,hned povie "nejdeš",bud ho odnesie,alebo začne výskať.Ináč je veľmi šikovný,hovoriť začal v 15-mes.a vety už dávno skladá,rozumie veľa veciam,až sa aj okolie čuduje,veľa číta a spieva,povie básničky,len bez tej plienky nám to nejde.

 • anonym autor
  21.08.2008, 22:07

  Tak asi ho nechaj tak. Len sa budeš nadarmo hnevať. Určite by to už dokázal, len sám  nechce a to je to najhlavnejšie, že musí aj sám chcieť.
  Náš Artur sa napríklad nikdy nevycikal, keď som ho odniesla na záchod alebo vonku vyzliekla a povedala som mu cikaj. Musela som ho nechať tak a keď chcel, tak išiel sám na záchod.
  A tiež mi bolo čudné aký je šikovný, že kakať sa pýta už dávno a cikať nie.  :roll:
  No som rada, že už je samostatný, lebo tiež by sa mi nechcelo dve detičky prebaľovať :P

 • anonym autor
  28.08.2008, 22:23

  Ahojte, my este nechodime na nocnik, i ked sem tam sa pekne vypyta aj na zachodik. Len syncek to este berie ako zabavu. Ked mu to nepripomeniem, tak ho ani nenapadne, aby sa sam vypytal. Takze este nosime plienky a prebalujeme. Podla mna deti netreba tym nejak trapit, ved pride cas a oni si sami musia uvedomit a hlavne musia to zacat citit, ze im plienka prekaza. :wink:

+ -
Príspevkov: 48