Diskusie

Vytvoriť diskusiu

hernia pupčeka

ahojte maminky!prosim Vas o radu,mate skusenosti s herniou pupceka u deticiek?mam 7 tyzdnove babatko a ma herniu a doktorka ma poslala nech ideme na detsku chirurgiu.viete mi poradit nejakeho dobreho detskeho chirurga v malackach ci bratislave?dakujem pekne!!!

 • anonym
  15.12.2011, 13:49

  Ahoj, môj starší syn má herniu pupčeka, od cca 5-mesiacov. Boli sme s ním na Kramároch v detskej fakultnej, na detskej chirurgii (je tam veľmi milá a skúsená pani doktorka). Boli sme aj na kontrole, teraz má už 4 roky, žiadne problémy nemá, krásne si žije s herniou:-). Bolo nám povedané, že to nemá v takom stave, žeby bol nutný operatívny zákrok. Toľko o tom. Ak by si sa rozhodla ísť tam, odporúčam objednať sa vopred, inak tam stráviš celý deň:-((((. Nemaj obavu, pupočná hernia (ak nerobí drobcovi) výrazné nepríjemnosti, nie je tak "strašná" ako keby bola slabinová. A rada ešte - ak vidíš, že kaká, tak mu prilož palec na to miesto, a jemne pritlač, aby sa nevydúvala, alebo keď intenzívne plače.

 • anonym
  15.12.2011, 23:44

  Na herniu existuje POROFIX, inak my sme chodili na Kramare, pouzivali sme POROFIX a teraz su kontroly uz len kazdy rok.

 • 1livca
  18.12.2011, 15:01

  ahoj

  ja mám dcérku má 14mesiacov, od narodenia máme herniu nad pupčekom, má to stále rovnaké, doktorka si to občas pozrie v akom je to stave
  takže ak to nebude robiť žiadny problém tiež by som to nechala tak a neoperovala

+ -
Príspevkov: 3