Allianz podporuje paralympionikov

Redakcia | 11. Mar 2010

Allianz SE, jeden z najväčších poisťovateľov na svete, je aj tento rok hrdým partnerom Medzinárodnej paralympijskej komisie (IPC).

Allianz SE, jeden z najväčších poisťovateľov na svete, je aj tento rok hrdým partnerom Medzinárodnej paralympijskej komisie (IPC). S IPC spolupracuje Allianz SE od roku 2006. Pre Allianz SE znamená toto partnerstvo aktívnu podporu paralympijskeho diania, podporu paralympionikov na medzinárodných súťažiach a v neposlednom rade aj podporu záujmu verejnosti o paralympijske športy.

Ako poisťovateľ, má Allianz SE rozsiahle skúsenosti s nehodami a ich následkami. „Finančná kompenzácia formou poistného plnenia je samozrejme dôležitá, ale to nestačí,“ hovorí Dr. Gerhard Rupprecht, člen predstavenstva Allianz SE a dodáva: „Uvedomujeme si, že práve šport je pre mnohých ľudí, ktorí utrpeli vážne zranenia či traumy, spôsobom ako sa vrátiť späť do života. Preto chceme zaujať k paralympijskemu športu konkrétny postoj. Je to o výkone, rešpekte a spoľahlivom partnerstve – my všetci sa od týchto športovcov môžeme učiť.“

Aj Allianz – Slovenská poisťovňa už niekoľko rokov spolupracuje so Slovenským paralympijskym výborom (SPV). Okrem špeciálneho poistenia, ktoré poskytuje paralympijskemu tímu, podporila v minulosti viacero aktivít SPV. „Šport sa vo všeobecnosti plne profesionalizuje a vytváranie podmienok na športovanie nie je jednoduchou záležitosťou. Som rád, že máme silných partnerov a aj touto cestou by som  chcel Allianz – Slovenskej poisťovni  poďakovať, že nás už niekoľko rokov podporuje pri napĺňaní našich cieľov,” uviedol Ján Riapoš, predseda SPV pre Modrý svet, klientský časopis Allianz - SP.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: