Testovali sme novinku: NAÏF Ochranný sprej na opaľovanie SPF 50 pre deti a bábätká

Redakcia | 21. jún 2023
NAÏF

S prvými letnými dňami mali mamičky s KLUBU MAMA a ja možnosť otestovať čerstvú novinku značky NAÏF.

Ochranný sprej na opaľovanie SPF 50 pre deti a bábätká bol vyvinutý pre potreby jemnej a citlivej pokožky detí a bábätiek. Obsahuje prírodné UV filtre, ktoré fyzicky odrážajú slnečné lúče a zaisťujú vysokú mieru ochrany pred UVA i UVB žiarením. Ako boli s produktom spokojné mamičky?

NAÏF Ochranný sprej na opaľovanie SPF 50 pre deti a bábätká - ako dopadol v našom testovaní?

Kozmetiku značky NAÏF poznalo 80% respondentov už pred samotným testovaním a na základe dobrých skúseností sa prihlásili vyskúšať aj novinku v podobe ochranného spreja na opaľovanie určeného pre deti. Praktické nanášanie formou rozprašovača, rovnako aj obal produktu vyhovoval všetkým respondentom. Konzistenia spreja je prijateľná pre 90% testujúcich, roztierateľnosť emulzie ocenili mamy rovnako pozitívne. Typická jemná vôňa produktov NAÏF bez nealergénneho parfumu je zvlášť pri detských produktoch bonusom. 

NAÏF: Ochrana detskej pokožky pred slnkom

Na otázku, či sprej zabezpečil ochranu  pokožky pred spálením na 100% mamičiek vyjadrilo pozitívne.  Aplikovali ho podľa potreby a dĺžky pobytu na slnku - raz,  trikrát za deň vzhľadom k celodennému pobytu na priamom slnku, pred odchodom z domu. Aj mamičky, ktoré aplikovali sprej len raz zaznamenali dostatočnú ochranu pred slnkom.

50% mamičiek testovalo aj vodeodolnosť ochranného spreja na opaľovanie SPF 50 pre deti a bábätká. S  výsledkom boli spokojné: "Pri sprchovaní vodou bez použitia mydla sa kvapôčky vody pekne odrážali od pokožky takže je zaistená vodeodolnosť." 

V celkovom hodnotení zaznamenal sprej spokojnosť medzi mamičkami a produkt by určite odporúčali vyskúšať. 

NAÏF Ochranný sprej na opaľovanie SPF 50 pre deti a bábätká.

Opaľovanie s NAÏF

Starostlivosť na opaľovanie NAÏF bola vyvinutá pre potreby jemnej a citlivej pokožky detí a bábätiek. Obsahuje prírodné UV filtre, ktoré fyzicky odrážajú slnečné lúče a zaisťujú vysokú mieru ochrany pred UVA i UVB žiarením.

Emulzia po nanesení zostáva na pokožke, nevstrebáva sa do nej. Funguje vlastne ako zrkadlo, ktoré odráža slnečné lúče. Vďaka tomu ho môžu používať aj najmenšie deti vrátane novorodencov.

V zložení ďalej nájdete kokosový a slnečnicový olej. Tieto oleje pokožku počas pobytu na slniečku hydratujú, vyživujú a chránia pred podráždením. Okrem toho uľahčujú nanášanie a na pokožke nezostáva po aplikácii biely film. Výhodou, ktorú určite ocenia všetci rodičia je, že pokožka je chránená ihneď po aplikácii (nie je nutné čakať, kým sprej začne plniť svoju funkciu, tak ako je to pri produktoch s chemickými filtrami). Sprej je navyše vodeodolný, takže deti sa môžu bezpečne hrať a cákať sa vo vode, a ich pokožka bude chránená. 

Vyskúšajte aj vy.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: