Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kedy je ten čas?

    Dobry deň,Chcela by som sa opytat-Bola som u gynokologicky a ta mi zistila ze moje telo obsahuje HPV(rizikovom),povedala ze kazdy polrok mam chodit na vysetrenie ale najucinejsie by bolo očkovanie.Moja otazka znie,mohla by som aj o polrok neskor sa zaockovat? trebarz v jule?v auguste? zavaži to niejako negativne?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zaočkovať sa môžete kedykolvek do dovŕšenia veku, do kedy je očkovanie ešte možné, teda najmenej do27 rokov. Je vhodné začať očkovanie po gynekologickom vyšetrení, ktoré odhalí, či nie sú už prítomné známky ochorenia. Vakcína je preventívna, nie liečebná.