VYHRAJTE balíček filmových predmetov z NEOBYČAJNÉHO SVETA

VYHRAJTE balíček filmových predmetov z NEOBYČAJNÉHO SVETA

23.11.2022

Do kín prichádza Neobyčajný svet, na ktorom sa zabavia celé rodiny

“Vždy som miloval veľké dobrodružné príbehy - špecifický druh dobrodružných príbehov, v ktorých objavitelia nájdu skrytý svet, ktorý doposiaľ nepoznali ani oni, ani nikto iný,” povedal Don Hall, režisér filmu Neobyčajný svet, ktorým si vlastne splnil sen o tom, že raz takýto príbeh sám vytvorí.

Rodina ako každá iná - spojená aj v rozdieloch

V jadre je Neobyčajný svet príbehom o rodine, konkrétne o troch generáciách, z ktorých každá hľadá svoje miesto vo svete. Searcher Clade je geniálny otec rodiny, ktorý ako tínedžer objavil rastlinný zdroj energie, ktorý zmenil svet. Spolu so svojou ženou a synom vybudoval úspešný podnik na pestovanie, zber a distribúciu tejto plodiny.

Jeho otec Jaeger sa už v mladom veku rozhodol stať objaviteľom, o akom kolujú legendy. Socha v meste potvrdzuje, že svoj cieľ dosiahol, ale stratil sa počas expedície a desaťročia o ňom nikto nepočul. Searcherov syn Ethan je šťastný šestnásťročný chlapec s veľkým zmyslom pre humor a slušnou pracovnou morálkou (na tínedžera). Ethan pomáha na farme, ale nie je si istý, či chce ísť v otcových šľapajach. Medzi tromi Clademi sú obrovské rozdiely, ktoré sa ukážu ako rozdeľujúce - a zároveň majú viac spoločného, než si je ktokoľvek z nich ochotný pripustiť.  

Pozrite si trailer tu: 

Záhadná krajina, v ktorej postavy spoznajú samých seba

Originálne akčné dobrodružstvo Neobyčajný svet od Walt Disney Animation Studios predstavuje legendárnu rodinu prieskumníkov, Cladovcov, ktorí sa pokúšajú prekonať nezmapovanú, zradnú krajinu spolu s pestrou posádkou, v ktorej nechýba trojnohý pes a množstvo dravých tvorov.

“Tento veľmi zvláštny svet je vlastne alegóriou na planétu Zem,” hovorí režisér Don Hall. "Všetko sa začalo tým, že som premýšľal o svojich synoch a o svete, ktorý zdedia. Ako sa líši od toho, čo som zdedil po svojom otcovi?" Hall sa oprel do myšlienky otcov a synov - ako nie vždy vidia svet rovnako. "S mojím otcom máme skvelý vzťah," hovorí, ”On je farmár a ja som mu ako malý vždy pomáhal. Ale keď som mal 14 rokov, všetko sa zmenilo. Zrazu som napríklad sadil a uvedomil som si, že to už jednoducho nechcem robiť. Nebol som to ja. Pri mojom otcovi s tým nevznikol problém, ale často na tento okamih myslím a napadlo mi, že by bolo zaujímavé preskúmať vzťahy medzi otcom a synom a to, aké očakávania kladieme na svoje deti - či už úmyselne, alebo neúmyselne.”

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti.

neobyčajný svet

VYHRAJTE filmový balíček

Traja z vás môžu vyhrať balíček filmových predmetov z Neobyčajného sveta. 

Stačí, ak správne odpoviete na otázku: Koho autogram mal vo filme Searcher Clade napodobniť?

Správnu odpoveď nájdete v traileri.

 

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

 Jana H. Výčapy-Opatovce, Jarmila Š. Porostov, Darina K. Dunajská Lužná